Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg tanulni?

Hogyan tanuljak meg tanulni?

Figyelt kérdés
Általánosan beszélve egész jó tanuló vagyok / voltam eddig. Az általánost 9,86 médiával végeztem... de ennek a korszaknak kezdem úgy érezni vége. Sokáig nem jöttem rá, de egész végig a magolást használtam. Sosem volt emiatt hosszútávú memóriám. Most hogy középsulis vagyok, és sikerült egy nagyon keménybe bekerülnöm ez a módszer kezd kihalni. Egyre nehezebben tudok már magolni is és logikus gondolkodásom szinte nincs is. A Pomodorro technikát próbáltam pár napig... de szintén magolás lett a vége. Nem tudom mit csináljak, órákat töltök a könyv előtt (du.4-től - este 10-ig és sokszor hajnali 5 kell kelnem. Más osztálytársamnak annyira jól fog az agya és másra is marad ideje. Eddig volt hobbim, de már egy ideig időhiány miatt abbahagytam. Pszichológus nem adott valami extra tanácsot. Valaki esetleg aki hasonló szituációban volt? A szüleim persze nem akarják, hogy a sor végén legyek, ahogy én sem.

2020. jan. 25. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más módszer jön be. Van, aki vizuális típus, tehát szép színes filctollal kell aláhúznia a fontos részeket. Van, aki hallás után tanul, azaz hangosan felolvassa, elmondja magának a tananyagot és így jegyzi meg. Szerintem próbálgasd a módszereket, neten is találhatsz hasznos tanácsokat. Érdemes figyelned a suliban is az órákon! Jegyzetelj, húzd alá a könyvedben a lényeget, mert nem szóról szóra kell megtanulni valamit, hanem meg kell érteni. Persze van, amit be kell magolni pl. verstanuláskor.

Nekem az vált be, ha meg kellett tanulnom valamit, hogy először elolvastam odafigyelve a tankönyvben az anyagot, majd aláhúztam a fontos részeket. Aztán ismét elolvastam az egészet, próbáltam megjegyezni közben a lényeget.

2020. jan. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el minden tankönyvednek az elején található tájékoztatót ott ad tanácsot a tanulásra egészen más tanácsot kapsz egy törihez vagy egy fizikához
2020. jan. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A PÁSZTOR ***** válasza:
100%
Nekem a hallgatás vált be. Felvettem egy diktafonra (persze a tanár engedélyével) az órai anyagot és miközben utaztam vagy a rutin feladataikat végeztem hallgattam . Volt aki nem engedte, hogy felvegyem ott a könyv aktuális szakaszát olvastam fel és hallgattam többször vissza. Nekem ez 4-re volt elegendő.
2020. jan. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a hangos visszamondás vált be(elolvasol mondjuk 1 bekezdést, elnézel valamerre visszamondod, amíg nem megy nagyjából akadás mentesen, majd jön a következő bekezdés ugyanaz mint az előzőnél, majd utána előről az egészet)

De fontos az is, hogy a tanár hogy tanít:)

2020. febr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!