Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Levelezőn szakmai gyakorlatot...

Levelezőn szakmai gyakorlatot hogy oldom meg?

Figyelt kérdés

Dolgozok egy adott helyen. Emellett ha elkezdek egy olyan szakot levelezőn, ami nem kapcsolódik a szakterülethez, hogy oldjam meg a szakmai gyakorlatot? Egyes szakokon akár már nyaranta van gyakorlat, de amelyiknél egybefüggő van, azt sem nagyon tudnám munka mellett megoldani, mert ugyebár senki nem enged el azért egy munkahelyről 1-2 hónapra, hogy gyakorlatot teljesítsek valahol. Azt meg gondolom, hogy nem csak én vagyok így, hogy nem a jelenlegi állásommal összeegyeztethető szakra mennék, mert mást szeretnék tanulni, de jelenleg ez az állásom, és nem engedhetem magamnak, hogy kiessenek hetek, hónapok a munkából a gyakorlat miatt.


Akkor a levelezős szakosok nagy része mègis hogy oldja meg a gyakorlatot?

Nem gondolnám, hogy mindenki pont olyam területen megy továbbképzés céljából, mint ahol épp dolgozik, mert a munkahelye előírja a tanulást. Ahogy észrevettem, sokan más területre mennek, úgy mint én, mert máshol képzelik el majd a jövőt, ha már a kezükben a diploma, de ugye addig is valamiből el kell tartania magát az embernek.


Kicsit csúnya kérdés, de olyat nem lehet, hogy pl. inkább fizetek valamelyik olyan jellegű cég vezetőjének, vagy valamilyen úton módon megoldani, hogy adjon egy igazolást, hogy ott végeztem szakmai gyakorlatot és csá?


Eleve sztem. semmit nem ér a legtöbb szakmai gyakorlat, mert csak annyiból áll nagyon sok helyen, hogy két papírt arrébb tesz az asztalon a gyakornok. Akkor meg miért ez a sok hűhó? Itt most nem a komolyabb szakokra gondolok, mert lehet, hogy valahol értelmes szakmai gyakorlat van, de sok helyen nem.



2020. jan. 24. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Én kértem igazolást a szakmai gyakorlatomról, így volt igazolva a hiányzás. Illetve a harmadik évben tudtam meg, hogy ha írok kérvényt a munkahelyemre, akkor fizetnek is arra az időtartamra (erre már nem emlékszem, hogy pontosan hogy volt - de a szakom és a munkahelyem teljesen más terület volt).


Hiába kérsz kapupapírt a gyakorlóhelyről, gyakorlati naplót kell írni. Pár napot mindenképpen bent kell töltened, hogy legalább azt tudd, hogy mi történik az adott munkakörben.

2020. jan. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ.

Kevés infó van neten erről a témáról.

Akkor az sem játszik, hogy egy ismerős közreműködésén keresztül pl. szerzek egy papírt az adott helyről, hogy x idő szakmai gyakorlatot teljesítettem náluk? Akkor sem, ha kb. ismerem a helyet, és kamuznék valamit, hogy ezt és azt csináltam stb?

Az a baj, hogy ha csak a 3. év végén diploma elött lenne mondjuk 1 hónap szabi, azt talán meg tudnám oldani, mert az még amúgy is odébb van, meg akkor már más a helyzet.

Na de ha évközben is van gyakorlat? Azt hogy intézzem el, hogy nyaranta 2-3 hetes gyakorlatot csináljak? Tudtommal egy-két helyen így van. Vagy a legtöbb szakon csak a diploma előtt van gyakszi?

2020. jan. 24. 19:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez az adott szaktól függ. Illetve, ha van a gyakorlati helyeden szakvizsga, rendes bizottság előtt, akkor azért nem árt ott tölteni előtte 1-2 hetet.

Biztos van olyan, ahol működik, de van olyan, ahol biztosan nem (pl. ismerősömnek képekkel is dokumentálni kellett a dolgokat, amennyire lehetett).

A gyakorlatok száma és rendszeressége is szakfüggő. Van, ahol egybefüggő 2-3 hónapnyit kérnek, de van olyan, hogy félévente 1-2 hét. Viszont levezelősökkel azért kevés helyen szívóznak sok gyakorlattal, mert tudják, hogy dolgoznak a hallgatók.

2020. jan. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Sajna több szak tantervét és szakmai gyakorlatra vonatkozó előírását is megnéztem azok közül, amik nálam szóba jöhetnek, és azt vettem észre, hogy sok helyen (gyengébb egyetemeken is) viszonylag komolyan veszik. Munkanapló, munkáltató értékelése, a hallgató értékelése saját magáról és stb. dokumentumokat kérnek, amivel önmagában nem is lenne baj, csak még a választható gyakorlati helyek is meg vannak szabva.


Az egyik általam nézett szaknál (nem írom, melyik szak, mert ez nem lényeg most) pl:

3. vagy 4. félévben 80 óra (2 hét) gyakorlat van, 5. félévben pedig 160 óra (1 hónap).

Na most lehet, hogy én parázom túl a dolgot, de még a 2 hetes első gyakszinál se szívesen mernék a főnök elé állni, hogy bocsi, de engedj már el két hétre, vagy most két hét táppénzre kell mennem, nemhogy majd az egy hónapos gyakorlatnál. Arról nem beszélve, hogy ki tudja hogy sikerül találnom gyakorlati helyet.

Értem én, hogy kell a gyakorlat meg minden, de másképp nem tudták volna szervezni?

Nem nagyon gondolnak azokra, akik kötve vannak, pedig sokan így vannak szerintem, ahogy a környezetemben tapasztaltam.

2020. jan. 24. 20:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
szia hasonló helyzetben vagyok. hogy sikerült megoldanod?
2023. jan. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!