Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem sikerült a magyar érettség...

Nem sikerült a magyar érettségim és oktoberben akarom lerakni, nagyon nehéz?

Figyelt kérdés

Totál nem sikerült az érettségim magyarból, és nekem nehezen is megy a magyar tanulás mert magolni kell azt a tömérdek infot.

Milyen szigoruan veszik? Segitenek azért a tanárok?

Nagyon kö..cs..ögölnek? Próbálnak átrugdosni?


Normális válaszokat kérdek :(... Köszönöm előre is!


2010. júl. 20. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem sikerólt az érettségid, akkor voltál már egyszer, nem?

Akkor tudod milyen. Most is olyan lesz.


De nem értem magyar érettségire mégis milyne tömérdek infót kell megtanulni. Az első része szövegértés. Semmit nem kell hozzá tudni, csak elolvasni a szöveget és logikusan válaszolni a kérdésekre.


A második része pedig szövegalkotás. Érveléshez pl szintén nem kell semmit tudni, csak rizsázni. Meg ismerni néhány híres irodalmi alkotást, hogy tudjál példát írni.


Ha nem megy a helyesírás, akkor ott a helyesírási szótár, lehet használni.


Szóbelin pedig meg vannak adva a tételek. Két oldalnál több nem kell...

Az évszámokat meg hagyhatod a fenébe. Annyit tudjál, hogy melyik században élt az író/költő és kész. Én egyetlen egy évszámot sem mondtam el, csak max azt, hogy mikor írodott a vers (mert oda volt írva a végére a szöveggyűjteményben, amit kaptunk...) és mégis max pontos lett.


A nyelvtanra szintén csak a tételeket kell megtanulni.

Ne haragudj, de a magyar érettségi egy vicc. Oké, hogy nem mindenki tud jól fogalmazni, vagy helyesen írni, de azért 20%-ot összekaparni nem egy nagy cucc...


Nem is értem igazából, hogy hogy lehet belőle megbukni:/

2010. júl. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól függ hova mész majd érettségizni. Ha olyan helyre mész, ahol magasabbak a követelmények( mert az októberi időszakban megyénként kb. 7 intézményt jelölnek ki, de ez változó). Valahol nagyon nehezen mész át, és lehet, hogy jobban jártál volna ha a saját tanárodnál érettségizel le. De ez csak a szóbelire igaz, az írásbelinél ugyanúgy nézik majd mint egyébként. Más helyeken meg könnyebben át lehet menni. De ez függ az elnöktől akit kapni fogsz. Szóval van olyan tanár aki nem fog segíteni és nem fog átrugdosni.
2010. júl. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Abból a szempontból rossz, hogy ismeretlen helyen fogsz vizsgázni. És igen, beoszthatnak egy elit gimibe is, ami nem éppen a legjobb.


Az írásbeli nem nehéz, a szövegértést kellene nagyon jól megírni.

A szövegalkotásnál pedig az érvelő könnyű, ha gondolkodsz írsz legalább 3 oldalt. Bár az idei nehezebb volt, mert igényelt irodalomi tudást, az előzőek annyira nem.

A helyesírásnál bukhatsz, hiába szerzel kb. 20 pontot, ha levonnak 15 pontot, akkor bukó van. Ezért kell jól megírni a szövegértést, és jó tartalmi elemekkel teletűzdelni a fogalmazást.

[link]

Ez egy segítség a novellához, érdemes gyakorolni ezzel...

Akár a külön tanár is szóba jöhet.


A szóbeli meg lehet egy kicsit szívás, mert oda 40 tételt tudni kell. Ráadásul a feladatokat nem tudod, és ezért rossz idegen helyen, mert amjg a sulidban azért a magyartanárod igyekezett elmondani a kérdést -még ha virágnyelven is-, itt ilyen nem lesz.

De ha írsz egy jó írásbelit, akkor nem kell sok szóbelire. Tételeket meg találsz neten...


Amúgy most mi nem ment a magyaron?

2010. júl. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer már sikerült megbuknod, akkor neked valószínűleg nehéz. Keményen kell tanulni rá.
2010. júl. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én már az irásbelin elrontottam. Megirtam az irásbelit. (mondjuk nekünk a tanár azt mondta hogy minimum 2.5oldalt fogad el és max 4-5oldalt!) Én leirtam mindent, csak az irásbelinél nem jol értelmeztem a feladatot és igy teljesen marhaságot irtam nem arról a témárol hadováltam 2.5oldalon keresztűl.

A nehézséget nem az irásbelire értettem, hanem a szóbelire. Jó tudom mégse skerült, de a szóbelitől vagyok beszarva :S


Mert felhivtam volt.o.f-öt, és azt monda hogy igen sokkal többet kell tanulni, több tételt. Nem csak annyit kellett amit a tanárral megbeszéltünk, hanem többett és azokból lessz kiválogatva 40db.


Járta az a pletyka is hogy a tanár cseszett ki velem, anyám fülébe jutott, de én sztem csak bamba voltam és nem jól értelmeztem a kérdést azt esszénél.

2010. júl. 21. 10:54
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
miért kéne több tételt tanulni??? ugyan úgy 40 tétel lesz, esetleg annyi, hogy nem ugyanazok, mint ami most volt. de ezt kötelességük kiadni időben.
2010. júl. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kiadhatják? És hova kell menni hogy megtudjam mit kell tanulni?
2010. júl. 23. 12:51
 8/13 anonim ***** válasza:
Sajnos ahhoz előbb a szeptember 5-ei jelentkezési határidőnek el kell telnie, és meg kell kapjad rá egy-két héttel a levelet, hogy tudd, hol fogsz érettségizni, utána odamenni a tanárhoz és ha ki akarja akkor kiadja,ha nem akkor nem fogja és maradt a teljes tételsor, amit az internetről lehet leszedni( ezt augusztusban teszik föl). De azok csak témakörök és eléggé általánosak. Például, ha Petőfi esetében nem tudhatod, hogy az iskola a táj, vagy szerelmi költészetét fogja kérdezni, és igen ide valóban többet kell tanulni.
2010. júl. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A magyar érettségi tényleg nem valami nehéz, ne aggódj. Ha csak azon múlt, hogy félreértelmezted a kérdést, akkor majd a kövi alkalommal odafigyelsz és elolvasod hatszor, hogy miről kell írnod. A szóbeli tételeket pedig kiadják. És amit kiadnak, azt megtanulod és kész. Tényleg nem több 2 oldalnál egy tétel. De ezt biztos te is tudod, ha már voltál érettségizni.
2010. júl. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én voltam már októberben előrehozott érettségin és nem igazán adták ki a tételeket. Azt mondták szedjem le az internetről és viszontlátásra. Szóval nem kötelesek kiadni a tételeket.
2010. júl. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!