Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia szakos, orvosis...

Biológia szakos, orvosis emberek vagy bárki aki emeltezett bioszból, szánnátok rám egy percet?

Figyelt kérdés

Szóval van egy olyan tétel, hogy "Vizsgaszituáció és viselkedés". Néztem neten tankönyvekben (pl mozaikban is) és semmit nem találok róla. Egy mondatot sem. És ötletem sincs, hogy egyáltalán hogyan kezdjek neki. Esetleg nem tudtok segíteni, tippeket adni? Nagyon hálás lennék nektek!

19/L



2019. dec. 21. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Nekem ilyen egyáltalán nem rémlik. De talán a stresszről, adrenalin hatásáról lehet szó.
2019. dec. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%
De nyugi, a vizsgan nem csak tételcímet kapsz hanem hozzá feladatokat és kérdéseket. Nem magadtól kell felépíteni az egésze.
2019. dec. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
6%
Utolsó, ha a vizsgán tudja meg hogy mit kell mondania akkor hogyan fogja megtanulni előtte..?
2019. dec. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Tudod a tanulásnak akkor van értelme, ha tudod használni a megtanult információkat és meg tudod vele oldani a feladatokat. Én pl nem is töltöttem időt a tételekkel, bár akkor (4éve) szerintem még nem is volt ilyen, csak témakörök voltak megadva.

A szóbeli úgy néz ki, hogy kihúz egy borítékot amiben van 2 A4-es lap. Egyiken az A, másikon a B tétel. El kell olvasni a feladatot és a szöveg információi plusz a saját tudás alapjan kell válaszolni a KÉRDÉSEKRE. Nem magától kell beszélnie az adott témáról.

Pl egy ilyen tételcímnél kap egy pár soros szöveget, amiben leírják, hogy vizsga közben az ember általában stresszel, ilyenkor dolgozik az adrenalin. Aztán jönnek a kérdések: Mi az az adrenalin? Hol termelődik? Milyen hormonokat termel még az a szerv? Milyen hatásokat vált ki? Aztan továbbléphet más hormonokra is a dolog. De ez csak egyp élda, lehet, hogy másra lesznek kiváncsiak.

Legalábbis ez 4éve még biztosan így volt.

2019. dec. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a stresszről lehet szó. Szimpatikus aktiváció:menekülj vagy harcolj. Izzadás,tömény,kevés nyálelválasztás,pupillatágulás,nő a szívfrekvencia,érösszehúzódás. Adrenalin felszabadulás rövidtávon. Itt ki lehet térni,hogy hol termelődik.(mellékvese velő állományában) Aztán lehet szó a krónikus stresszről is. Ugye ott jönnek szóba a glükokortikoidok.(mellékvese kéreg állományában termelődnek.) Ennek negatív hatása az immunrendszerre.(hosszú távon nő a fertőzésveszély)

Amúgy amikor én 3 éve érettségiztem,akkor úgy nézett ki a dolog,hogy két témakör volt:A tételnél mellékvese hormonjairól kellett beszélnem. Volt egy grafikon,hozzá kérdések. Mi,hol termelődik? Mire hat? Mi szabályozza?

B tételnél meg valami ökológiás dolog volt. Na,Ca és giliszták maradtak meg,mert ilyen talajszerkezetes volt a témám.

2019. dec. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!