Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mesterképzés felvételire...

Mesterképzés felvételire készített motivációs levélbe mit kellene beleírni?

Figyelt kérdés
Soha nem írtam motivációs levelet és kellene egy kis segítség az elinduláshoz. Milyen hosszúnak kell lennie egy motivációs levélnek és miket kell, hogy tartalmazzon? Ti miket írnátok bele?

2019. dec. 2. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
ha ennyit nem tudnék magamtól megoldani az internettel a kezemben, nem is akarnék mesterképzésre menni...
2019. dec. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítő szándékú hozzászólást.

Sajnos az interneten főként csak munkára jelentkezéshez írt motivációs levelek találhatóak. Elvétve akad leírás a felvételire írt levelekről is, de jellemzően mindegyik iskola mást kér (pl. oldalszámban).

Ezért is érdekelnének konkrét tippek, tanácsok.

2019. dec. 5. 12:07
 3/6 anonim ***** válasza:

A te egyetemed hány oldalt kér?

Egynél többre nem gondolnék...

2019. dec. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ahova jelentkezem, ott nincs megadva semmi. Nem létezik leírás vagy útmutató, hogy mit is kellene tartalmaznia. Egyszerűen annyit mondtak, hogy kell írni egy motivációs levelet. Ezért is vagyok ilyen bizonytalan, hogy hogyan kellene felépíteni.
2019. dec. 5. 16:34
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Milyen szakra jelentkezel? Tanári mesterképzéshez min. 2 max. 3 oldalas motivációs levelet kérnek, és arról kell írni, hogy egyrészt miért szeretnél tanár lenni, mi alapján döntöttél így, hogy ide jelentkezel, másrészt milyen elképzeléseid vannak a pályáról, mit szeretnél megvalósítani. Tudom, nem egyszerű megírni. Kívülálló könnyen mondja, hogy könnyű, hiszen neki nincs tétje, de aki nagyon meg akar felelni a felvételin, az jobban rágörcsöl. Írj első variációt, és aztán csiszolgasd a határidőid. Valami kezdő paragrafus is kell, amiben leírod a helyzetet, hogy erre a szakra jelentkeztél és ehhez küldöd a motivációs levelet. Utána a fő tartalmi részek, valamilyen struktúra szerint. És végül valami zárás, amiben kifejezheted a reményedet, hogy bekerülsz a szakra, ahol majd lehetőséged nyílik sok szép dolgot tanulni és közelebb visz a céljaidhoz. Elsőre ez jutott eszembe.
2019. dec. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Írj arról, hogy kik voltak eddig a magántanítványaid, mit, hogyan, milyen gyakran, stb. tanítottál nekik és milyen tapasztalatokkal gazdagodtál, milyen tanulságokat vontál le az egészből.
2019. dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!