Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi informatikai szakon...

Egyetemi informatikai szakon mennyire van szükség a nyelvtudásra?

Figyelt kérdés
Egyetemi informatikai szakon mennyire van szükség a nyelvtudásra? Tudom, hogy a diplomához majd kell. De magához a tanuláshoz mennyire szükséges? Van angol nyelvű tantárgy vagy tankönyv?
2010. júl. 14. 15:41
 1/4 czibles ***** válasza:
68%

annyira, hogy szakirodalom magyar nyelven nem nagyon van.

(egy végzős mondta nekem)

2010. júl. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a programozás nyelve angol, ezért illene tudni a nyelvet. Főleg a szakmai nyelvet.
2010. júl. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Angol nyelvű tantárgy nem szokott lenni kivéve persze, ha angol nyelvű szakra mész. :) Az informatika nyelve tényleg az angol, van magyar nyelvű szakirodalom is, de ha például beleütközöl valami problémába amit nem tudsz megoldani, jó eséllyel csak angolul fogsz rá megoldást találni. Illetve például a BME-n volt olyan tanár aki azt mondta, hogy nála van olyan, hogy elkezdi az órát és egyszer csak átvált angolra és úgy tartja tovább (igaz, ez fizikán volt, de szerintem infón sem elképzelhetetlen)
2010. júl. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat segít ha tudsz angolul, mert nagyon sok segédeszköz van az interneten angol nyelven.

Én is így indultam a műszakira, hogy minél kevesebb nyelvvel szerettem volna megúszni. Sajna első évben azzal szembesültem, hogy külföldön, jobban megbecsülik a mérnököket és sok mérnök kell Németországba. Ezért másodéven már felvettem az angolt is meg a németet is idegennyelvként.

2010. júl. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!