Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen idegenvezetőként dolgozni?

Milyen idegenvezetőként dolgozni?

Figyelt kérdés
Szeretem a nyelveket ezért gondoltam, hogy lehetnék idegenvezető (OKJ). Mennyit keres, megéri-e

2019. júl. 24. 18:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Tudom elég régi a kérdés, de azért válaszolok. Sajnos most a covid időszakban nem éri meg, de egyébként nagyon! Főleg ha szabadúszó leszel, kapcsolatokat építesz és úgy mész irodákhoz túrákat vinni. Fizetésileg ha ügyes vagy nagyon jól kereshetsz vele. De már alapból is kezdőként az óradíjad 4-5x az átlagosnak. Én tavasz végén nyáron végig reggeltől estig, és ősz végéig szoktam dolgozni. Télen nem, elutazom, és még meg is élek a pénzből amit keresek. Sok ismerősöm kiutazik télen valami meleg országba és csak akkor jön haza amikor beindul a szezon... Egy túra alatt ha jó vendégeid vannak csakúgy szórják rád a borravalót. Szóval megéri alapvetően :) És egy szép szakma is
2020. jún. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!