Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Írásbeli érettségin miből...

Írásbeli érettségin miből kérdezhetnek? A 4 év anyagából bármit? Nem kapunk tételeket csak a szóbelire?

Figyelt kérdés
2010. júl. 11. 16:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A ma 19:27-es válaszoló jót írt, kiegészíteném a választott tantárgyát, mert nekem kettő is volt (idén érettségiztem) :)


Biológia: emelt szinten érettségiztem, de a középszintre is jellemző, hogy az EGÉSZ anyag kell írásbelire (egysejtűek, növények, állatok, ember, genetika, ökológia), illetve az emelt szintű szóbelijére is. Viszont ha van egy kis alapod, akkor mivel főleg logikai feladatokból áll (emelt szinten esszé kivételével), nem nehéz. A szóbelin van A (elméleti) és B (gyakorlati) tétel. A B tételek középszinten főleg növényhatározást, mikroszkópozást tartalmaznak (sulitól függően), emelt szinten újságcikk, és a tudásod alapján kell kérdésekre felelni.


Kémia: Az írásbeli, ha tisztességgel készülsz rá könnyű, vannak benne elméleti , és számolásos kérdések. Viszont a vizsgán nem csak a középsulis anyagot várják el (általános, és szerves kémia), hanem az általános iskolásat is (szervetlen kémia). Ehhez ajánlom a Villányi-féle összefoglalót, mert az mind a három témakört érinti. A szóbeli szintén két részből áll, az A az elmélet, a B a kísérlet elemzés. Utóbbinál megcsinálod a helyeden a kísérletet, majd kinn a tanárnak elmondod mit láttál, és elmagyarázod az elméleti hátterét, hogy miért történt az, amit láttál.

2010. júl. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!