Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Helyijáratos buszokról tudtok...

Helyijáratos buszokról tudtok pár infót mondani? Bővebben lent?

Figyelt kérdés

Üdv a helyijáratos buszokon lehet jegyet venni, hogy vagy a pénztárba kell?

Illetve helyijáratra is érvényes a diák igazolvány, bérletet is ellehet intézni?

Válaszokat előre is köszönöm, ne tartsátok magatokban ha tudtok valamit.



2018. júl. 10. 08:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Városonként változik:

1. van, ahol csak elővételes jegy van,

2. van, ahol csak a sofőrtől lehet venni,

3. van, ahol van elővételes is, és a sofőr is, árul. Általában ekkor az elővételes olcsó.


Diákjegy általában nincs a helyijáratokon, tanulóbérletet viszont bármelyik városra vehetsz, függyetlenül az iskolától és a lakcímtől. Ez csak a nappalis és estis diákigazolványokra érvényes, levelezőssel, távoktatásossal nem lehet bérletet venni.

2018. júl. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Településenként eltérő a rendszer, mondjuk én olyannal Magyarorszàgon csak néhàny Pest megyei autóbusz-állomáson találkoztam, hogy a buszvezetőtől ne lehetett volna jegyet venni. Még a BKK buszjáratok túlnyomó többségén is tudsz jegyet venni a sofőrtől, felár ellenében...


Helyi közlekedésre sehol sincsen diákjegy (hiszen az állam nem fizetne utána árkiegészítést), diákbérlet viszont minden EU/EGT tagállam diákigazolványával váltható.

2018. júl. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor bérletet lehet intézni? Jaa, és az kedvezményes vagy csak annyi hogy még eszed mondjuk egy hétes bérlet árát és csak azt mutatod fel? Vagy hogy működik?
2018. júl. 10. 20:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt az utolsó kérdésedet nem értem. A bérlet lényege, hogy megveszed, onnantól csak azt kell felmutatnod, nem kell jegyet venned. A tanuló bérlet természetesen kedvezményes, ezért kell diákigazolvány hozzá, annak a számát (vagy az OM azonosítót) kell ráírni. A legtöbb városban még havi bérlet-rendszer
2018. júl. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs, elküldtem hamarabb:

...A legtöbb városban még havi bérlet-rendszer van, néhol van félhavi, heti, kétheti, 30 napos (is).

2018. júl. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. júl. 11. 13:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!