Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy mozdonyvezetőnek szolgálat...

Zsenike12 kérdése:

Egy mozdonyvezetőnek szolgálat (mozdony vezetés) közbe szabad-e videó felvételt készítenie (Rögzített kamerával)? Pl. : A vasúti pályáról

Figyelt kérdés
2018. ápr. 1. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
szabad
2018. ápr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Ezt aztán nemhiszem, hogy törvény tiltaná, simán
2018. ápr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Szabad.

Ezt nem tiltja semmi.

2018. ápr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem kézben tartja a kamerát hanem rögzíti valahol vaggy beteszi az ablakba akkor nem sért semmi szabályt.
2018. ápr. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A vasút üzemi területein a felvételkészítés engedélyköteles. Az engedély már területre, kdőtartamra, és meghatározott célra szól. Ha nincs ilyen engdélye, (és nem hinném, hogy adtak ki ilyet) akkor nem szabad rögzítenie.

Más kérdés, hogy ezt valószínűleg senki sem ellenőrzi. De ha netán kiderülne, megüthetné a bokáját.

A vasút mostanában elég komolyan veszi ezeket az engedélyköteles témákat.

Nekem volt, hogy mávos mellényben munka céljából fotóztam, és ugy jött oda a vasutőr, hogy ki vagyok, és mutassak engedélyt... :-)

2018. ápr. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. ápr. 2. 18:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!