Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mikor vannak kihasználatlan...

Mikor vannak kihasználatlan fecske kocsik az Intercity vonatokon?

Figyelt kérdés

Debrecen-Budapest viszonylatban szoktam vonatkozni. Előfordul, hogy az Intercity vonatok után a tájékoztatás szerint "a vonat nem intercity minőségű kocsikat továbbít". Ezek fecskés festésű kocsik, kissé szűkösebbek a másodosztálynál és nincs kijelölve az utasok helye.


Szívesen választom ezeket a kocsikat, mert van esélyem úgy utazni, hogy senki nem akar mellém ülni, és ha valaki hangoskodik, lehetséges más kocsiba átmenni. Általában ezek a kocsik szinte tele vannak, de nemrég úgy sikerült utaznom, hogy összesen két ember volt rajtam kívül a teremben.


Valakinek van valamilyen információja, hogy mikor, melyik intercity-n van ilyen üresség ezen a vonalon? Nem csak nekem, de másoknak is érdeke megcélozni a kihasználatlan kocsikat mindannyiunk kényelme érdekében.



2017. szept. 10. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Amikor a fecskék elrepültek melegebb vidékre xD Na jó csak vicceltem :)
2017. szept. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csúcsidőszakban, amikor sok az utas, szokták ezt csinálni, hogy nem IC kocsikat is kapcsolnak a szerelvényre. Ez általában a péntek és a vasárnap szokott lenni. A telítettsége meg szerintem attól függ, hogy épp merre megy. Pénteken Budapest felől biztos sokan vannak ezeken a kocsikon is, de visszafelé már nagy valószínűséggel kong az ürességtől. Ennek ellenére a kocsikat vissza is kell vinni, szóval kénytelenek kis kihasználtsággal futtatni. Vasárnap valószínűleg épp az ellenkezője lehet.


Én éppenséggel az egész IC rendszerrel nem nagyon tudok azonosulni. Ez az erőltetett helyjegy-foglalás nem éppen a legszerencsésebb. Ugyanolyan árú pótjeggyel is tudnák szabályozni a kocsinkénti utasok mennyiségét, de bárhova lehetne ülni, így nem fordulna elő olyan, hogy az egyik kocsi tele van, mozdulni nem lehet, a másikban pedig egy-két ember lézeng, plusz kisebb csoportok is tudnának együtt ülni, nem pedig szerteszét.

2017. szept. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!