Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ezt a vonat-menetrendet hogy...

Ezt a vonat-menetrendet hogy kell értelmezni?

Figyelt kérdés

[link]


1.) A jegyet egyben meg tudom venni már Debrecenben is az induláskor, igaz?


2.) Az első átszállásra, Kőbánya-Kispesten 7 percem van. Ez ugye elég, nem kell rohanni, meg semmi, hanem ahol leszállok a vonatról, ott lesz néhány méteren belül a következő, ami elvisz engem Kelenföldre, ugye? És a Kelenföldről induló vonathoz sem kell sokat gyalogolni, hanem ott van a közvetlen közelben, igaz?


Még sosem jártam arra, köszönöm a segítséget! :)



2017. jún. 24. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1) Igaz.

2) A 7 perc kicsit necces. Ennyit simán késhet a vonatod.

Nézd meg, hogy az eggyel későbbivel eléred-e még a soproni vonatodat.

2017. jún. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a 7 perces átszállás léces. Ha véletlenül nem jön össze, akkor fél óra múlva megy a következő vonat Kelenföld felé, azzal is lesz még ott elegendő (14 perc) átszállási időd.
2017. jún. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tehát akkor Debrecenben meg tudom venni a jegyet Sopronig? Nem kell már Kelenföldön ezzel vacakolnom? :)


Ezt az átszállást hogy kell elképzelni? Messze vannak egymástól a vonatok?

2017. jún. 24. 21:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A vonatok fizikailag nincsenek messze, viszont csak egy peron van két vágányonként. Szóval ha te a kettesre érkezel, de a 4-ről megy a másik (nem néztem a képet), akkor hiába látod magad előtt a másik vonatot, és kb 8 méter van köztetek, nem vághatsz át tökön-paszulyon.

KöKi-n pl fel kell menni, majd a folyosón megkeresni a neked megfelelő lejáratot, és lemenni. Na most ez ha egyedül szállnál át és pontks lenne amivel beérsz simán megy, de ha csak 3 percet késik a vonat, és te kifogsz egy banyatankkal+2 bőrönddel lekászálódó féllábú anyókát leszálláskor, majd a lépcsőn előtted egy 160 kilós csávó tötymörög a lépcsőn, mivel alig kap levegőt felfelé és az istennek nem tudsz mellette elosonni, na akkor el is felejtheted az átszállást.

Erre pedig minden esély megvan.

2017. jún. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Kelenföld-Székesfehérvár és a Kelenföld-Tárnok/Martonvásár felé közlekedő vonatok Kőbánya-Kispesten a 2. vágányról szoktak indulni. A Cegléd felől érkező vonatok pedig az 1. vágányra érkeznek. Ezek között közös a peron, vagyis nem kell lépcsőzni. Persze ettől lehetnek eltérések, szóval mérget nem lehet rá venni, ráadásul ekkora mértékű késés ezen a vonalon a MÁV-START-nál standard, a Kelenföld felé közlekedő vonatok pedig csatlakozásra nem várnak.


Ahogy korábban is írták, a következő Kelenföld felé menő vonat 30 perc múlva megy, amivel ugyanúgy eléred a soproni IC-t (5 percnél többet nem késnek ezek a vonatok), szóval nem érdemes aggódni.

2017. jún. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!