Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Fel szabad szállni (lehet-e...

Fel szabad szállni (lehet-e utazni) hátizsákkal a háton?

Figyelt kérdés
Tömegközlekedési eszközökön, van-e arra szabály, hogy a hátizsáknak hol kell lennie az utazás időtartama alatt?

2017. márc. 19. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

nincs szabály, de ha nagy a tömeg, igen nagy pofátlanság ha a hátadon van..

ha sokan vagytok, vedd le, és felfér még egy ember.

2017. márc. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
illetve a Lehet hogy még szabály is van, mert ha jobban meggondolom, a 3as metrókon még volt is piktogram róla
2017. márc. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2017. márc. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Helykihasználás végett logikusabb levenni a hátizsákot. Így még az illetéktelen "nyúlkálóktól" is megszabadulsz...:)
2017. márc. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
már csak azért is, mert ha pl én felszállok egy buszra amin tömeg van, és nem férünk el, mert valaki a hátán hagyta a táskáját és az épp az arcomba lóg, biztos hogy kérdés nélkül leveszem róla, és ha szóvá teszi, még szájba is vágom..
2017. márc. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én mindig leveszem, több ok miatt is. Engem rettentően idegesít, ha valakin van, és a tömegre való tekintet nélkül még mozgolódás közben lökdös is vele. Utálom az ilyet! Úgy utazom rendszeresen reggelente, mint egy hering, és egyeseknek eszük ágában sincs levenni, csak azért kérdeztem, hogy mire tudok hivatkozni, ha szólok nekik. Mert hallottam olyat, hogy nem szabad, de nem találtam róla írott szabályt.

A piktogramot ismerem, azt hittem az arra vonatkozik, hogy vedd le, nehogy kiraboljanak. :D

2017. márc. 19. 16:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hátizsákkal közlekedő utasoknak – a többi utasra való tekintettel – a járműveken a hátizsákot

kézben kell szállítaniuk."

Forrás: BKK hatályos üzletszabályzata - utazási feltételek.

2017. márc. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
arra hivatkozz, hogy ne legyen már paraszt, és ismerje az utazási etikettet..(bár lehet hogy ezt a szót sem ismeri már)
2017. márc. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D
2017. márc. 19. 19:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!