Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért van az, hogy a távolsági...

Miért van az, hogy a távolsági buszokon elfogadják a BKV bérletet kiegészítőként?

Figyelt kérdés
Úgy értem amikor utazom akkor Budapest határától kérek jegyet, ha vidékre megyek és így olcsóbb. De mi köze a BKV bérletnek ahhoz, hogy távolságival megyek. Teljesen külön álló busztársaság a Volán meg a Helyi járat. Ebben mi a business? Vagy a logika? Hol éri meg a Volán társaságnak ez?

2016. máj. 8. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Az hogy amíg nem ért ki a városból, illetve már beért a városba, onnantól helyijáratként közlekedik (csak a kiinduló és célvárosok) ez minden nagyobb városnál így van
2016. máj. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Az a köze hozzá, hogy a BKK-nál vásárolható budapesti bérletek nem csak a BKV eszközökre érvényesek, hanem Volán és MÁV járatokra is (nem mindegyikre). Én például csomót járok vonattal, mert külvárosi vagyok, és így gyorsabb bemennem pl. a Nyugatihoz, de nem kell jegyet vennem, mert érvényes a BKK bérletem a vonaton is. Egyesített bérlet van.
2016. máj. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Bérletedtöl függ, de olvasd el az aprobetüst. :D
2016. máj. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
BKV bérlet 2012 óta nem létezik. Budapest-bérletet tudsz venni a BKK-nál, aminek az árából egy meghatározott összeg a MÁV-hoz és a Volánbuszhoz kerül. A távolsági buszokon nem fogadják el a bérletet, csak az elővárosi járatokon, amik az agglomerációba közlekednek. Azért találták ezt ki, hogy a Budapesten belüli utazáshoz is lehessen használni a vasutat illetve a Volán járatokat, valamint ne legyenek olyan utasok, akik spórolás céljából helyi járatokkal mennek a városhatárig. Ennek a folytatása lenne, ha zónaalapú díjszabás lenne, és nem kellene előre eldönteni, hogy vonattal vagy busszal közlekedsz két település között, valamint nem lenne 200 méter miatt drágább a bérlet.
2016. máj. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! világos :)
2016. máj. 8. 22:43
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Már a BKK elötti időkből való az egyesített bérlet:

[link]

2016. máj. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%

Pontosítanék.


A sztori onnan indult, hogy rengeteg embernek jelentett problémát az, hogy a bérletüket meg kellett vegyék MÁV-ra, Volanra a teljes budapesti szakaszra, miközben a budapesti, BKV bérletet is megvették. Igy aki spórolni akart és csak a városhatárig vett MAV/Volán bérletet, az lassabban jutott el a céljához a több átszállas miatt. Ez pedig az autózas felé terelte az utasokat, ami rengeteg negatív hatással jár a városra nézve.


Ezért létrehozták a Budapesti Közlekedési Szövetséget és lehetett venni egyesített bérletet is illetve később már csak azt. A cegek pedig nagyjából elszámoltak egymás közt.


A BKK megalakulásakor megváltoztak az erőviszonyok és a BKSZ-t kivégezték, az elszámolás azóta nem történik meg,de az utasok erdekében es a politikai botrány elkerülése érdekében a Volán es a MÀV nem borították fel az egészet, hanem inkább lenyelik a veszteséget.

2016. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!