Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem pontos adatokat mutat?

Miért nem pontos adatokat mutat?

Figyelt kérdés

Letöltöttem a DKV (debrecenk közlekedési zrt) honlapjáról ,mármint oda van belinkelve de a play áruházba is benne van,azt az alkalmazást ami a gps szerint mutatja ,hogy az adott villamos ,trolibusz vagy busz hol jár. Ha késik akkor mutatja a késést. Kipróbáltam ma kétszer is ,hogy tényleg ahol jár a busz a kis jel is ugyanott van -e a térképen de nem. Azt írják ,hogy pontos pedig de nem igaz. Ahol valójában jár a busz a kis jel nem ott járt még hanem jóval visszább,valamint vártam a 42-es buszt és figyeltem telefonon ,hogy aminek jönnie kell,hol jár és még az előző megállóba kellett volna járni neki ,a kis pontocska azt mutatta és valójában már ott volt a busz ahol én vártam.



Egyébként a vonatinfó sem pontos mert ahol az adott vonat közlekedik a radaron még sokkal visszább jàr a kis pontocska. Ez is olyan.


Miért nem pontos?


Meg ha már itt járunk a témánál akkor van még más városban is a helyi tömegközlekedési eszközökröl ilyen radar vagy csak Budapesten meg Debrecenben van iyen alkalmazás?



2016. febr. 2. 18:47
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az ok baromi egyszerű: a járművek pozícióját a rendszer egy előre beállított sűrűséggel frissíti, ami tipikusan 20-60 màsodperc. Ez mindig a pillanatnyi pozíciót rögzíti, majd ezután egy bizonyos ideig nem küld jelet. A frekvenciát a használat célja szerint kell belőni: egy belvárosi buszjáratnál más pontosságra van szükség, mint egy vasúti mellékvonalon. Így aztán egyik rendszer egy frekvenciát használ, egy másik rendszer másikat.


Egyébként ma már a legtöbb közlekedési célnak van flottakövető rendszere, ám csak töredéküknek van jól használható felhasználói felülete ügyfelek részére.

2016. febr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!