Ha elgázol valakit a vonat a mozdonyvezetőnek ki kell szállnia?
Na igen pont ezt kérdezem hogy 80-100 km/h akár fél kilométert is kéne vissza gyalogolni, de közbe a vonatot csak nem hagyhatja ott maga mögött 3-400 emberrel.
De akkor hogy tudja meg hogy ténylegesen elütött valakit?
A vonatokon nem csupán a mozdonyvezető teljesít szolgálatot.
Természetesen valakinek le kell szállni, megnézni, tud-e esetleg segíteni, de ez nem feltétlenül a mozdonyvezető.
Lehet az a vonatvezető, vagy jegyvizsgáló is.
Nemrég pont gázolt a vonat, amivel utaztam, de egyébként is van erre külön protokoll, hogy kinek mi a feladata ilyenkor.
Személyszállító vonatnál a vezető jegyvizsgáló feladata, hogy megnézze a sérültet és megkezdje az ellátását. A gázolást a mozdonyvezető megállás után azonnal bejelenti a menetirányítónak (mentőt, rendőrt stb. már ő intézi), majd az álló vonatot biztosítja megfutamodás ellen (hogy el ne guruljon: rögzítőfék stb. behúz), majd szükség esetén ő is részt vesz a sérült ellátásában. Ha a vjv. vagy a mozdonyvezető úgy találja, hogy az elgázolt személy élettel összeegyeztethetetlen sérüléseket szenvedett (pl. leszakadt fej, vagy a törzs csonkulása medencetájék fölött), akkor nyilván nem kell megkezdenie az elsősegélynyújtást vagy az újraélesztést. A vezető jegyvizsgáló feladata egyébként a kapcsolattartás a menetirányítással, a mentőegységekkel és a hatósággal, valamint az utasok tájékoztatása (ez kb. kimerül annyiban, hogy végigmegy a vonaton, és elmondja, hogy gázolás történt, a vonat bizonytalan ideig állva marad - többet tenni, mondani nem is tud).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!