Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A BKK miért különbözteti meg...

A BKK miért különbözteti meg a trolit, és a sima buszt?

Figyelt kérdés
Például a táblákon az átszállási lehetőségnél külön, piros színnel írják a troli járatokat. Ez miért van? A busz az busz, még akkor is, ha áramszedője van, nem?
2015. júl. 19. 11:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Vonatnál sem kötik az utas orrára, hogy csörgő vagy szili van-e a kocsik elején...


Én fejemben is egy fogalmi kategória a kettő - üzemmódtól függetlenül -, de senkinek nem dől meg a világ, ha kiszínezik a táblát (ma nincs is kiszínezve, régen ki volt az egész vastáblástul) vagy hozzámondják, hogy troli. Nem baj az...


Egyébként pár éve kötelező volt hozzámondani, mert nem volt összevegyítve a számozás, egy járatszámon futott troli és busz is. Ma már valóban nem lenne muszáj, de a megszokás úgy maradt. A hagyományok meg onnan erednek, hogy valamikor külön volt az autóbuszüzem, meg a villamosvállalat, kutya közük nem volt egymáshoz. Egyébként turistának, idegennek a nagy kavalkádban tényleg egyszerűbb úgy eligazodni, hogy tudja, hogy a trolit kell keresnie. Azt kilométerről is meg tudja különböztetni, nem kell végigguberálnia a téren az összes busz és tábla kiírását.

2015. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

# 8/11 Időpont tegnap 19:01


Az lehet, hogy borzalmas volt, de ott is az igazság. Régebben létezett azonos viszonylatszámú busz- és trolibusz-viszonylat is.

2015. júl. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!