Miért van a MÁV-nak ilyen sok használaton kívüli épülete? Ritkán utazom vonattal, de mindig azon csodálkozom, milyen sok üres épület van a megállók környezetében, központosítottak mindent vagy mi lehet a magyarázat?
Régen sokkal többen dolgoztak a MÁV-nál, minden állomáson volt aki ott is lakott, bakter, váltókezelő, az automatizálással ezek a szerepek idejétmúltak, az emberkék kihaltak, elköltöztek, az épületek üresen maradtak.
A vasút nem most éli a fénykorát.
Régen több "munka" volt a MÁV-nál, mindent ember irányított. Most már a fejlett technika miatt nem kell annyi ember. Sok olyan épület áll üresen ahol meg a mozdonyvezetők meg a kalauzok aludtak és pihentek, szinte minden állomáson van ilyen.
Na meg a teherforgalom régen sok munkát igényelt, nem volt elterjedt annyira a repülővel fuvarozás és a teherautó sem így sok dolgot vittek vasúton, köztük a postát és a friss hírlapokat aminek külön épület volt ami már szintén nem használatos...
3-as, ez azért ennyire nem tragikus. Az épületállománnyal pont az a baj, hogy NEM adták el, csak kiürítettek többezer épületet az évtizedek folyamán és hagyták elrohadni - pedig lehetett volna az őrházból otthon, a raktárból más cég raktára, a szénrakodóból autópálya-töltés és új fémtárgy, a vízházból műterem, a személyzeti szállóból munkásszálló stb. De nem volt felelőse az ingatlanhasznosításnak. Ez az igazi lopás, nem a privatizáció.
A funkcióvesztés oka pedig egyszerűen az automatizálás és az áruforgalom átalakulása, csökkenése.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!