Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha menet közben bedöglik egy...

Ha menet közben bedöglik egy Flirt vonat, azt mivel vontatják el?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, ha például egy Bhv döglik be, akkor arra van mindenféle mozdony. A Flirthez is hozzá tudják.kapcsolni a régi mozdonyokat?


Még egy kérdésem van..

Miért utálják sokan a Flirteket? Jó pár ember mondta már, hogy milyen rossz, de szerintem semmi hiba nincs raja. Kicsit nekem az hiányzik, hogy nem lehet lehúzni rajta az ablakot, de azon kívül egy rossz szavam nincs rá.



2015. máj. 9. 14:46
 1/3 mantis religiosa ***** válasza:
100%

Ilyen esetekre van egy úgynevezett segély-vonókészülék, minden központi ütköző- és vonókészülékkel rendelkező tipus (Flirt, Uzsgyi, Desiro, stb.) számára. Amikor fekve marad, a segély gépen van ilyen eszköz, össze tudják kapcsolni és el tudják vontatni.


Ami esetleg probléma, az az, hogy csak egy wc van rajta, aztán ha az használhatatlan akkor gond van. Ha üzemképes akkor meg általában sorban állás van, meg nem a szerelvény közepén van, és a másik végéből elég körülményes odáig eljutni, ha tele van utasokkal.

2015. máj. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szükség esetén a motorvonatokra is köthető mozdony, volt is már rá példa.


Rövidtávú elővárosi vonalra lett tervezve, hosszú távra sokaknak állítólag kényelmetlen, de ezt én nem tapasztaltam.

2015. máj. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor fekve marad, a segély gépen van ilyen eszköz"


Téves feltételezés. A segély-vonókészülék minden esetben a motorvonat tartozéka, FLIRT esetében is minden egységen található ilyen az egyik vezetőállásán lévő szekrényben. Szükség esetén ezt kell felszerelni az érkezett mozdony vonóhorgára, és utána képes lesz az összekapcsolódásra.


Itt van róla egy videó: https://www.youtube.com/watch?v=rls4ZqAQg50 Ilyen esetben a mozdony levegős csatlásait a segélyvonókészülékre kell csatlakoztatni.

2015. dec. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!