Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV-START kártyával utazgatok...

MÁV-START kártyával utazgatok gyorsvonaton bármiféle jegy nélkül a Nyugati és Ferihegy között vagy kell menetjegy és pótjegy közül valamelyik?

Figyelt kérdés
Néztem az üzletszabályzatot, de nem teljesen egyértelmű számomra ebben a tekintetben.

2015. máj. 3. 22:26
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszi! Írok nekik és megkérdezem.

Majd beírom mit válaszoltak.

2015. máj. 5. 08:31
 12/18 A kérdező kommentje:
Válaszoltak, nem kell se menetjegy, se pótjegy.
2015. máj. 5. 14:21
 13/18 anonim ***** válasza:

Befosok, én meg veszegetem itt a Nyugatiig a jegyeket, miközben Ferihegyig is elég lenne, Kecskemét felől :D

Kösz az infót, kérdező! :)

2015. máj. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Várj, ha Kecskemétről jössz, akkor kell menetjegy a Nyugatiig. Csak akkor nem kell ha az elővárosi régión belül utazol, aminek ha jól emlékszem Cegléd a határa. A logikát ne kérdezd...
2015. máj. 5. 19:23
 15/18 anonim ***** válasza:

Kecskeméttől Ceglédig csak elkerülöm valahogy a kallert :D

Na jó nem fogok ilyet csinálni, akkor marad a Nyugatiig vett jegy sajna :(

2015. máj. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nagykőrös a határ.
2015. máj. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Most akkor mi a határ? Én azt hittem, hogy Bp közigazgatási határa. Ha jól értem az állításotokat, akkor Monorról is lehet Start kártyával jegy nélkül utazni? Mert eddig úgy gondoltam, hogy Monortól Ferihegyig kell jegy, és onnan érvényes a Bp-en belüli ingyenes utazás. Gyakorlati tapasztalat érdekelne elővárosi Start-kártya tulajdonostól.
2015. máj. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Kétféle határról beszélünk: Bp.közigazgatási határa (Ferihegy) és az elővárosi régió határa (Nagykőrös).


Ha az elővárosi régión belül utazol, akkor Bp.közig. határon belül nem kell menetjegy, de Bp.közig. határon kívül igen. Ha az elővárosi régión túl, akkor pedig a teljes útra kell menetjegy.


Az elővárosi határ csak abból a szempontból fontos, hogy kell a teljes útra jegy vagy elég a Bp. határig.


Vagyis te jól csinálod, Monor-Ferihegy között kell menetjegyet vegyél.

2015. máj. 6. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!