Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mávhoz lehet valami "kérvényt"...

Mávhoz lehet valami "kérvényt" benyújtani?

Figyelt kérdés

Olyasmire gondolnék, hogy "itt álljon már meg a vonat" induljon még egy vonat stb


Tudom, hogy leszarnák nagyívből, ezek csak 2 dolgot tudnak sztrájkolni meg késni, de szeretnék írni hátha 0.0000001% esély lenne rá...



2015. ápr. 22. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Amióta a Fidesz van, a vasutasok nem tudnak sztrájkolni.

Írhatsz kérvényt, de ezt a vasút fejesei döntik el, akiknek fogalmuk sincs, hogyan kellene alakítani a menetrendet.

Egy vasutas.

2015. ápr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet,de rendesen megfogalmazva,sok támogató aláírással.
2015. ápr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogyne tudnának sztrájkolni? Szerencsére tudnak, csak nincs sok értelme, mert elég komoly minimális szolgáltatás van előírva.


Az esélyek változóak. Hate akarod egyedül, hogy valahol megálljon a vonat, az kevés. Ha sokan akarják, akkor pedig megnézik, nincsenek-e még többen azok, akik kárvallottjai lennének egy ilyen többletmegállásnak. (Kb. 3 perc, ennyivel adott esetben már fel lehet borítani egy kipróbált menetrendi struktúrát!)


Ezen kívül tudnod kell, hogy a MÁV-Start e történetben inkább csak végrehajtó. A megrendelő az NFM, a menetrend-tervezetet pedig a KTI dolgozza ki, nyilván egyezterve rengeteg szereplővel: önkormányzatok, nagyüzemek, minisztériumok, üzemeltető cégek. Természetesen a lakossági javaslatok is valamilyen szinten eléjük kerülnek - más kérdés, hogy ha a Startnak küldesz javaslatot, akkor ők szelektálhatnak ezek közül a saját szempontjaik szerint.


Szóval hajrá, mert számítHAT a szavad. Ha nem írsz, akkor tuti nem fogják tudni, milyen igényeid lennének.

2015. ápr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én is ezt akartam írni, amit a 3mas, a megrendelő tehát az Állam, a MÁV csak szolgáltat. Mindenesetre ha célt akarsz elérni, aláírást kell gyűjtened, vagy az Önkormányzat közreműködését, képviseletét kell kivívnod. Ha mondjuk a településeden van főmufti beosztású ismerősöd (pl. alpolgármester, ökorm. képviselő), megdumálhatnád vele.
2015. ápr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi ennyire nem akartam bele menni.

Max egy email-t esetleg egy levelet írtam volna.

2015. ápr. 23. 19:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!