Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha otthon hagyom az irataimat...

Ha otthon hagyom az irataimat es jon az ellenőr Budapesten akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Utólag be lehet mutatni?

2015. ápr. 6. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél vonaljegyet ahhoz nem kell irat. De irat nélkül a rendőr fog jobban megbuntetni, ha megállít igazoltatni, és azt már bármikor, indoklás nélkül megteheti.
2015. ápr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van. A jegyekhez nem kell semmilyen irat, csak a bérletekhez, meg persze a potyázáshoz.
2015. ápr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De ugy gondoltam hogy ha véletlenül

mindenkivel megeshet

2015. ápr. 6. 10:28
 4/5 anonim válasza:

jópáréve volt, akkoriban még nem szövetkezett a "sötét oldal" össze, nem voltak a kallerek mellett közteresek...


én akkor ha véletlen bkv-ra kerültem (kocsival jártam amúgy, mert az olcsóbban jött ki!!!) akkor ha blicceltem,

és jött, megmondtam, hogy otthon felejtettem a pénztárcám, és abba volt minden irat + bérlet/jegy, de még a pénzem is.

de természetesen tudom, mi a szabály, ezért bediktálom az adataimat, és bemutatom a bérletet akácfában, vagy kifizetem a pótdíjat.


és bediktáltam kamuadatokat....

amúgy sokmindent ilyen helyzetben nem tud tenni. bárkivel előfordulhat.

ha normális, még nem is foglalkozik az ilyen utassal.


ha van közteres vele, akkor viszont az ciki, mert ők előállíthatnak.


de csak ellenőr az "kevés"...

amúgy ha megmondod - otthon hagytad a pénzed+irataidat, és a következő megállóban inkább leszállsz, tök simán el fog engedni.


de igen, akácfában utólag a bérletet be lehet mutatni, de akkor is kell büntit fizetned.


sajnos jobban jársz, ha inkább kamuzol. ha van bérleted, akkor még annyira sem vagy erkölcsileg elítélhető, mint pl. én, aki simán lógott... (de én nem veszem igénybe a bkv-t rendszeresen, valahol én is jobb vagyok azoknál, akik MINDIG lógnak) :)

2015. ápr. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm hogy megosztottad velem a tatapasztalatoddat :)
2015. ápr. 8. 23:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!