Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Igaz az, hogy BKK teljes árú...

Igaz az, hogy BKK teljes árú havibérletet nem lehet útlevéllel vásárolni, hanem csak kártya alakú személyazonosítóval vagy bérletigazlovánnyal?

Figyelt kérdés

Lejárt a személyim, és addigra nem lesz kész, amikorra bérletet vennék. Jogsim nincs, bérletigazolványt meg nem akarok, nincs kedvem fényképezkedni... Van viszont érvényes útlevelem!

Ismerőseim állítják, hogy azt nem fogadják el felnőtt (nem diák) bérlethez. Igaz ez?

Pécsi vagyok, ezért nem tudok előre tájékozódni BKK pénztárban. Tudnátok nekem segíteni?


Örülnék, ha olyanok írnának, akik próbáltak már a közelmúltban útlevéllel bérletet venni! Elfogadták vagy sem?


Előre is köszi a válaszokat!



2015. jan. 14. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
2015. jan. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Itt minden le van írva: [link]
2015. jan. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyébként a lejárt személyi egyáltalán nem jó indok, hiszen amikor újat csináltatsz, igényelhetsz ideiglenes személyit, amíg el nem készül... :)
2015. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elég nagy baromság, de útlevelet tényleg nem fogadnak el.
2015. jan. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Felsőoktatási tanuló bérlethez:

Diákigazolvány

Útlevél (14 éven aluli magyar, illetve 16 éven aluli külföldi állampolgároknál)"

Egyedül itt szerepel az útlevél, de ezt valaki magyarázza már meg, 14 éven aluli hogy kap felsőoktatási bérletet?

2015. jan. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért nem kértél ideigleneset??
2015. jan. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Minden más helyen elfogadják az útlevelet is, ha van mellette lakcímkártya. Még a bankban is, és sorolhatnám. Különben sem kötelező a személyi igazolvány megléte, ha valakinek van érvényes útlevele (vagy jogsija,az is alkalmas azonosításra).

Egyelőre nem is szeretném megcsináltatni az új személyit, mert csak...


Azt a BKK-s linket én is megtaláltam korábban, de nem teljesen egyértelmű. Mi az fent, hogy "AUTOMATA"...? Pénztárban tervezek bérletet venni... Más infót nem találtam.


Ezért is lenne jó olyan ember válasza, aki már saját maga próbált útlevéllel bérletet venni... Az nem találgatás lenne.

2015. jan. 15. 00:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Valami kemény 500 ft-ért vehetsz bérletigazolványt, viszel egy igazolványképet és meg van oldva.
2015. jan. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!