Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vissza szeretném váltani a...

Vissza szeretném váltani a tömbjegyemet, de ez mit jelent?

Figyelt kérdés

A debreceni közlekedési vállalatnál ezt írja: az árváltozást követő 3 hónap után váltható vissza!

van itt debreceni ? ez mit jelent?


2014. nov. 5. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Baromi egyszerű: minden vonaljegy ill. tömbjegy csak a rajta feltüntetett tarifa érvényességi ideje alatt használható fel, meg még utána 3 hónapig. Ha ez a 3 hó leketyegett, a maradék jegyeidet visszaválthatod. Más esetben nincs visszaváltás.
2014. nov. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát magyarul változik az ár majd, és azután 3 hónappal válthatom vissza? miféle hülyeség ez?
2014. nov. 6. 08:24
 3/9 anonim ***** válasza:

Hogyhogy milyen hülyeség? Elméletileg már a megvásárláskor tisztában kellett volna lenned ezzel a szabállyal, és ha nem tetszik, akkor nem kellett volna megvenni a tömböt.

A jegy megvásárlásával egyfajta szerződést kötsz, ha nem olvasod el ennek a szerződésnek a pontjait (utazási feltételek), az nem a társaság hülyesége...

2014. nov. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
világos. időközben kiderült hogy nincs nagy szükségem rá. szóval akkor ezt a tömbjegyet jövőre tudnám visszaváltani, ugye?
2014. nov. 6. 10:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Miután változott az ár, még 3 hónapig felhasználhatók a régi jegyek is, ezért csak utána válthatod vissza, amikor már nem érvényesek.
2014. nov. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha jövőre változik az ár, akkor igen, de akkor is ki kell várnod a 3 hónaspot. Csakhogy manapság már olyan alacsony az infláció, hogy nem változnak az árak minden évben feltétlenül, ekkor viszont meg kell várnod a következő tarifaemelést, és azután 3 hónappal tudod visszaváltani.
2014. nov. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én is rugalmatlannak tartom ezt a hozzáállást. A visszaváltások számát inkább kezelési költség felszámításával tartanám kordában, nem pedig így. De az egész tömbjegyes szabályozás kőkorszaki Kósastadtban, mert pl.a BKK már rég nem követeli meg azt, hogy az egész tömböt magaddal hordozd.
2014. nov. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ebben mondjuk egyetértek az utolsóval. Nálunk pl még csak ki sem tépheted (!) a jegyet a tömbből, csak az utazás végén. Nehogy véletlenül tudj adni másnak is belőle, és nehogy véletlenül elég legyen egy kezedet használni a lyukasztáshoz...nem, nem pakolj csak le mindent ami a kezedben van, mert egyikkel a tömböt kell fogni, hogy ne rántsa ki a jegyet a lyukasztóból, a másikkal meg a lyukasztó húzni. Háromszoros hurrá a kitalálónak! :)
2014. nov. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A jegy megvásárlásával egyfajta szerződést kötsz"

Valamokka, ez sajnos téves, a kérdező azzal semmilyen szerződést nem köt. Szerződés csak akkor jön létre az utas és a szolgáltató között, ha ráutaló magatartással (felszáll egy buszra, villamosra) elfogadja annak a feltételeit. Ezt hívják utazási feltételeknek.

Ha a birtokában van egy jegy, és vissza akarja váltani a pénztárnál, arra csak az üzletszabályzat lesz érvényes, nem pedig az utazási feltételek.

2014. nov. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!