Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Külföldön tanulóként magyar...

Külföldön tanulóként magyar diákigazolvány?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem pontosabban, hogy kaphatok-e Magyarországon diákigazolványt, ha nincs TAJ számom, mivel láttam, hogy az igénylőlapon kérik.

2014. okt. 22. 10:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Lehet nem ebbe a kategóriába kellett volna, de BKK bérlethez kéne, mert sokat megyek Pestre és nagyon drága, hogy mindig jegyet vegyek. Az itteni diákomat pedig nem hiszem, hogy elfogadják mert egy, hogy nincs száma és úgy néz ki, mint valami hamisítvány, a többi tanulói jogviszonyomat igazoló iratom, pedig mind románul van és szerintem tuti, hogy azokat sem fogadják el.
2014. okt. 22. 11:08
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nem igényelhetsz magyar diákigazolványt, ha a hallgatói jogviszonyod külföldi egyetemre szól...nem is értem, hogy gondoltad. Ha sokat jársz Pestre, akkor nem csak jegyet lehet venni, hanem napi/3 napos/heti/kétheti jegyet is, vagy általános bérletet. Ezekhez nem kell semmilyen "különleges" igazolvány, maximum az utóbbihoz egy személyi, és az érvényességi idejükön belül annyit utazol, amennyit csak kedved tartja. Jóval gazdaságosabb, mint egyesével lyukasztgatni a jegyeket.
2014. okt. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De, igényelhetek: [link]

Tudok a napi/hetes/ stb jegyekről. Mindegy inkább írok az ügyfélszolgálatnak. Azért köszönöm.

2014. okt. 22. 16:51
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Abból, hogy belinkeltél egy kormányrendeletet még nem derül ki, hogy milyen alapon lapod, de mindegy. Gondolom ilyen magyarigazolványos ügyeskedés ez is, ha nincs magyar TAJ-számod...


Amúgy ne a BKK-hoz fordulj, hanem a diákigazolványt kiadó hatósághoz, hogy hogyan kell kitöltened az űrlapot. Mert a BKK nem fogad el külföldi diákot semmi esetben sem. Maximum nemzetközi diákot.

2014. okt. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Olyan alapon hogy az intézmény államilag elismert.

A magyar igazolvány nem értem miért lenne ügyeskedés, mert ha már igényelhetem akkor miért ne. Ha lesz lakcímem úgyis beveszik.

Igen, a diákosokhoz fordultam, de ha nem lehetséges, akkor kiveszem az ISIC-et.

2014. okt. 22. 17:51
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is külföldön tanulok, igaz nekem van TAJ számom, de épp nem volt nálam a TAJ kártyám, és az ügyintéző jófej volt, és elfogadta anélkül is. Gondolom nem a legfontosabb adatok közé tartozik.
2014. okt. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
AZ ISIC-kel meg vigyázz! A BKV ha jól tudom elfogadja, de a MÁV pl. nem.
2014. okt. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ki írta, de marhaság, hogy külföldi diákigazolványt nem fogadnak el. Pont az állampolgárság szerinti diszkrimináció tilalma miatt bármely, az EU/EGT tagállamokban hallgatói jogviszonyt létesítő uniós állampolgár jogosult a hazai intézményekben tanulókéval azonos diákkedvezmény igénybevételére. Csak az a fontos, hogy ezt fényképes igazolvánnyal igazolni tudja, ami lehet, hogy egy külvárosi buszsofőr esetén nem mindig egyszerű. De a lényeg az, hogy ha az EU-ban (EGT-ben) tanulsz és uniós állampolgár vagy, akkor nincs szükséged magyar diákra.
2014. okt. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat :)
2014. okt. 23. 12:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!