Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Kossuth térről szeretnék...

A Kossuth térről szeretnék trolival a Keletihez eljutni. Kinéztem, hogy ez a 78-es jelzésű, a tér melyik részén kell felszállni rá?

Figyelt kérdés

2014. aug. 28. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Rég jártam már arra, de ha azóta nem változtatták meg, akkor a Földművelésügyi Minisztérium előtt van a megálló, annak is nem a Kossuth tér és nem is az Alkotmány utcai oldalán, hanem ott ahol az a kis tér van szembe, ahol a hidacska van a Nagy Imre szoborral.


Hát tudod, ha feljössz a piros metróból és a parlament felé nézel, akkor tőled jobbkézre kell elindulni a járdán, át a zebrán, neki a parknak, majd balra át a zebrán és ott vannak a trolik...

2014. aug. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ja eszembe jutott, Báthory utcának hívják, és Vértanúk terének, na elvileg ott kellene lennie.


De erősítse meg más is ezt, ugyanis mióta felújították a Kossuth teret, én nem jártam ott, és lehet változott sokminden...

2014. aug. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen mióta felújították azóta nem tudom hogy van.Rémlik,hogy a Nagy Imre szobornál volt troli megálló.Köszi azért a választ. :)


Aki tudja az aktuális helyzetet írjon,bár jó lenne ha nem változott azóta.

2014. aug. 28. 13:17
 4/10 anonim ***** válasza:
bkv.valami.info itt meg tudod nézni minden járat megállóit
2014. aug. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A Google térkép a Kálmán Imre utca elejére mutatja a trolimegállót.
2014. aug. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pártunk és ormányunk száműzte a trolit (mint nullemmissziós közlekedési eszközt) a térről, alaposan meggyalogoltatva ezzel a zembereket. A trolik már úgy másfél éve tolatással fordulnak meg,a Kálmán Imre utcából indulnak.


De amúgy miért nem mész metróval? Ezerszer gyorsabb. Meg a 78-as úgyis mindig tele van ellenőrrel, szóval az "olcsóság" sem szempont.

2014. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Akkor majd megnézem az említett megállókat.


Én nem keverném bele a kormányt,nem baj az ha az embereké lett a Kossuth tér.Sokkal barátságosabb mint előtte volt,mint autó parkoló...


Mozgássérült vagyok ezért megyek trolival.Sajnos csak a 4-est tudom használni mivel ott van lift,de a 2-es vonalon nincsen.

2014. aug. 28. 13:39
 8/10 anonim ***** válasza:

OFF:

No hát jó tudni, hogy már arrébb a megálló. Végül is nincs sokkal messzebb, épp az FVM negyedik oldalán.

Amúgy kérdező, eddig sem a Kossuth téren volt. Csak ahogy a kimenő trolik megkerülték az FVM-et, akkor ment el a térnél, talán ezt is ki akarták iktatni. Esetleg az ott elmenő autókat lassította. Tényleg! Autók ott azon a részen most közlekedhetnek? úgy értem, hogy a parlament és az FVM, meg az parlament és a Néprajzi Múzeum közötti széles úton (villamos mellett)?


Kérdező! És abban tök igazad van, hogy jó, hogy nem parkolnak a téren az autók. Viszont ettől még nem barátságosabb a tér. Sőt! Eléggé lehangoló a fotók alapján. Sötét és betonszínek, bebetonozott fák, a régi szép és nagy árnyékot adó fák kivágva, tikkasztó napsütés... Ebben semmi barátságos nincs. Ráadásul a mélygarázs sem volt olcsó mulatság az adófizetők pénzéből...

2014. aug. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező: de, keverjük csak bele a kormányt, egészen pontosan a Miniszterelnökséget, akik alá a térfelújítás projektje tartozott. Itt lett volna ugyanis a lehetőség, hogy a troli végre elérje a metróállomást és ott legyen a végállomása a villamosmegálló és a metrókijárat között. Igen, pontosan ugyanott, ahol most a képviselő urak autói a gyalogszónán áthajtva elérik a mélygarázst. E logikus megoldás helyett inkább száműzték több száz méterre a térről és még egy félmegoldás jellegű Vértanúk terei hurokvégállomàsra sem allokáltak forrásokat. De persze ne keverjük bele a kormányt.
2014. aug. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Van benne igazság,de most ez van.Gondolhatod nekem is jobb lenne ha egyből ott lenne és nem kéne kisebb utcákba keresni.
2014. aug. 28. 15:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!