Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi alapján történik az IC...

Mi alapján történik az IC kocsik számozása?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap utaztam IC-vel Budapestre. A helyjegyem az 55-ös kocsiba szólt, de mielőtt jött a vonat bemondták, hogy "a vonat számozása elölről 411-es számmal kezdődik". Ezen picit meglepődtem, megálltam a peron közepén és vártam. Jött a vonat, a számozás: 411,412,413,55?...
2014. aug. 18. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
MÁV - ne keress benne logikát.
2014. aug. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Sokmindentől függ: pl. ha nemzetközi vonatról rakják át a kocsikat, a hozott számokat nem csereberélhetik le. A belföldi kocsikat általában két számjeggyel, a nemzetközieket három számjeggyel számozzák. Kivétel a biciklis kocsi, ami általában a 10-es (kivéve, ha nem). Valószínűleg a te vonatodra az 55-ös kocsit csak Magyarországon rakták rá, és nem tudták a száma szerint jó végére tenni. Mondjuk akkor szerintem nem kellett volna semmit bemondani a kocsik számozásáról, de amellett is lehet érvelni, hogy így volt jobb.
2014. aug. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Belföldi IC-ről van szó, nem külföldről jött.
2014. aug. 18. 20:02
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Alapvetően megvan a maga rendszere...bár pontosan én sem értem.


Általánosságban elmondható hogy:

18 Első osztály (talán a kocsi típusából ami 10-es?)

20+ Másod osztály

10 Kerékpár szállító

300+ Cseh kocsik

400+ Román kocsik


De vannak nemzetközire 400+ számmal magyar kocsik is, lehet az 55-nek is volt valami értelme.


Itt meg tudod nézni a vonatösszeállításokat számozással együtt:

[link]

2014. aug. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt az oldalt én is ismerem, de a számozás pl. felénk sokszor nagyonis eltér :D
2014. aug. 18. 21:33
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Az megesik. IC-s sztoriból a kedvencem, mikor egy srác a 113-as helyre kapott helyjegyet, de csaj 112 hely van a kocsiban. :D
2014. aug. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát mikor hazafelé mentem a folyosó mellé szólt a jegyem. A mellettem levő négyesben már 4-en ültek, amikor odalépett egy srác, hogy elnézést, de ez az én helyem. A helyén ülő csaj előkapta a jegyét és neki is és a srácnak is oda szólt a jegye. Fél perc múlva jön egy nő, hogy neki ide szól a jegye. A srác, meg a csaj egymásra néztek és szakadtak. Tehát 3 jegy ugyanarra a helyre szólt. Végül leültek máshová, de én is jót mosolyogtam :D
2014. aug. 18. 23:53
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Attól hogy belföldi IC, a kocsijai még lehetnek külföldi illetőségűek, és ilyenkor nem számozzák át, hozzák az eredeti 3 jegyű számukat. Rendszeresen vannak belföldi IC-kben szlovák, cseh, talán mg román kocsik is.
2014. aug. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezek csak magyar kocsikból álltak
2014. aug. 24. 10:43
 10/10 anonim ***** válasza:
86%
Mint #4-es válaszoló is írta, magyar kocsik is lehetnek nemzetközi forgalomból beforgatott kocsik, és ezeken sem cserélik le ilyenkor a számot. Legkönnyebben úgy tudod megkülönböztetni, hogy a nemzetközi kocsik oldalán nincs InterCity felfestés.
2014. aug. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!