Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Színtévesztéssel ez az állás...

Színtévesztéssel ez az állás ugrott?

Figyelt kérdés
A helyzet hogy a vasútnál dolgozok mint takarító viszont most van lehetőségem tovább lépésre jegykezelői pozícióba viszont nem tudom hogy a színtévesztés az kizáró dolognak számít ? Lehetőleg olyan válaszoljon már aki biztosra vagy majdnem biztosra tudja :) Láttam rengeteg szakmában kizáró indok ami érthető is de itt nem tudom . A válaszokat előre is köszönöm

2014. júl. 23. 19:28
1 2
 1/11 anonim válasza:

Remélem kapsz jobb választ is, de találtam egy ilyet:


[link]

2014. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát ez ugrott ahogy nézem ...
2014. júl. 23. 21:56
 3/11 A kérdező kommentje:
Közben egy vasutas ismerősöm írt aki azt mondta a színtévesztés korlátozó tényező de nem kizáró tehát nem veszett az ügyem egyáltalán !
2014. júl. 23. 22:17
 4/11 anonim ***** válasza:

De vesztett ügyed van. Sajnálom. Én is a vasútnál dolgozom, és színtévesztéssel nem lehet csoportos orvosid, a forgalommal összefüggő munkakör ellátásához pedig az kell. Orvosin vizsgálják a színlátást többször is (baboskönyvvel, két félkör azonos színre állításával, színes tesztekkel) meg a térlátást is (ilyen 3D polárszemüveg szerű izével).


Én üzemmérnök vagyok, irodában ülök majdnem egész nap, mégis a forgalommal összefüggő munkakörnek veszik, és csoportos orvosit csináltattak...


Már ebből is kizártnak tartom, hogy felvegyenek, de az 100% hogy aki velem végzett egyetemen srác, az a GySEV-hez jelentkezett és őt színtévesztőként kiszórták, mert kizáró tényezőnek vették. Elvégezte a vasúti egyetemet, és soha nem lehet majd vasutas gyakorlatilag...


Sajnálom, de ezt elég szigorúan veszik... A jogosítványnál nem okoz gondot mert a lámpák mindig ugyanúgy vannak de a vasúton sokféle jelző van többféle színkombinációval. Most egy vörös/zöld tévesztéssel ez elég gáz például...

2014. júl. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kocsivizsgálónál is ez a szitu ?
2014. júl. 23. 22:46
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, mert az is forgalommal összefüggő munkakör.

Ismerősöm tolatásvezetőnek nem mehetett el mert szemüveges... Azt mondták, hogy akit úgy vesznek fel, hogy nem szemüveges és meló közben idővel les az az maradhat, de újonan szemüveges nem lehetsz.


Sajnálom. :( Amúgy 2 hete csináltatták meg velem az időszakos orvosit azért friss az élmény. Engem is meglepett milyen komolyan vették a szemészetet, pedig mondom, irodában dolgozom.

2014. júl. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a választ legalább ezt is megtudtam :)

Annyit buktam hogy valószínűleg vasutas így soha az életben nem leszek :D Vagy van olyan munkakör ahová sűrűbben keresnek embert és ez a hiányosságom nem kizárandó indok ?

2014. júl. 23. 22:57
 8/11 10 deka farhát ***** válasza:
Pénztáros még lehetsz, az nem végez forgalommal összefüggő tevékenységet.
2014. júl. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hmm sajna az nem nagyon vonz , plusz nem tudom oda mennyire keresnek embert de azért megérdeklődöm :)
2014. júl. 24. 15:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajna nem igazán szoktak mert zárogatják be sorra a pénztárakat és képzik át a pénztárosokat is...


Amúgy ma rákérdeztem a vezényleten, és ők is megerősítették, hogy a színtévesztés kizáró ok, így nem tudom mit mondhatott ismerősöd. Azt mondták van ilyen fedélzeti jegyellenőr munkakör ami forgalmi tevékenységet nem végez, de ott is kizáró ok, mert fenntartják a lehetőségét annak, hogy később elküldjék őket forgalmi tanfolyamra, hogy rendes jegyvizsgálók legyenek.

2014. júl. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!