Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Utazhatok-e VOLÁNBUSZ bérletem...

Utazhatok-e VOLÁNBUSZ bérletemmel két célállomás között úgy hogy leszállok és felszállok egy megállóban? (többi lent)

Figyelt kérdés
Diákbérletem van, ami ugye a lakhely és a suli közt váltható meg. Ezen a vonalon ma leszálltam a lakhelyem előtt, majd egy órával későbbi buszra felszálltam (már korábban is csináltam ilyet, nem volt gond), és akkor mondta a buszsofőr, hogy ez így nem lehet, mert hogy így nem érvényes a bérletem. Mert csak a suli és a lakhely között érvényes, de mondta, hogy az utat meg lehet szakítani (előbb leszállni). Akkor már csak azt nem értem, hogy akkor elvileg jegyet kell váltanom legközelebb?

2014. jún. 10. 23:25
 1/3 anonim válasza:

hát ugyan én pár éve voltam diákbérletes, de ekkora marhaságot még nem hallottam. a bérleted a lakóhelyed és a suli között érvényes, eddig oké. a két állomás között te bármikor le és felszállhatsz, korlátlan alkalommal. eszedbe ne jusson jegyet venni, ezért találták ki a bérletet, ezért van neked is.

nem hinném hogy ez megváltozott volna...

2014. jún. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az autóbuszvezető rosszul tudja. Itt van a Volánbusz üzletszabályzata. [link]


Keress rá, hogy "2.3.5. Közbeeső megállóhelyen le- és felszállás. Útmegszakítás". Itt világosan le van írva a következő:


"A tanulók, hallgatók iskolába járási bérletkedvezményére használható bérletekkel az utazás az érvényességi viszonylat közbeeső állomásain vagy megállóhelyein is megkezdhető, illetve befejezhető és az utazás ‑ a bérlet érvénytartamán belül ‑ megszakítható."


Egyébként ha megnézed, az összes létező kedvezményes és nem kedvezményes bérletnél megengedi a szabályzat.


Ha legközelebb emiatt szól a buszvezető, mondd el neki, hogy az üzletszabályzatban az van, hogy lehet. Ha nagyon ellenkezik, helyezd kilátásba, hogy jelented az esetet a társaság részére, és szükség esetén tedd is meg. Nehogy már az ő hülyesége miatt jegyet vegyél egy olyan szakaszon, ahol ÉRVÉNYES a bérleted.

2014. jún. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szafica válasza:
Én elég sokszor csináltam ezt, mivel a terepgyakorlatom a lakóhelyem és a sulim között volt. Soha nem szólt egyik sofőr sem, pedig mindig másikkal mentem. Úgyhogy legközelebb szólj neki,hogy ő tudja rosszul...
2014. jún. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!