Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kérdések elővételben vásárolt...

Kérdések elővételben vásárolt jegyről?

Figyelt kérdés

Nos..Busszal készülök utazni, de az egyik járaton csak elővételben vásárolt jeggyel lehet utazni. Azt tudom, hogy a buszon nem kapható jegy.

A kérdéseim:

1. A pénztárban lehet jegyet venni?

2. Elővételes jegyet bármikor vehetek, úgy értem busz indulás előtt is kapható akár 20 perccel?

3. Az elővételes jegy ugyanolyan mint ha a sofőr adná oda?


2014. máj. 8. 07:18
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Igen, a pénztárban lehet venni.

2. Indulás előtt kell venni a pénztárban, ezért elővételes.

3. Ezt nem tudom értelmezni. Ugyanúgy egy buszjegy ami feljogosít az utazásra.

2014. máj. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ilyen az elővárosi Volánbuszpályaudvarokon van (Árpád-híd, Kelenföld). Jegyet a pénztárban vagy automatánál tudsz venni, akár 1 perccel is a busz indulása előtt. A kiadott jegy a váltástól számított egy órán belül az adott útvonalon bármelyik járatra érvényes, ülőhelyfoglalást nem tartalmaz.

Más: Távolsági buszokra lehet ülőhelyfoglalásos elővételi jegyet venni, azt max. a busz indulása előtt 15 perccel, utána viszont a sofőrnél is kapható jegy, ha még van hely (egyes távolsági buszokon nem szabad állni). Ez viszont a Néligetből és Stadionból induló ávolsági buszokra jellemző.

2014. máj. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!