Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek Szegeden lesz...

Szerintetek Szegeden lesz valaha metró?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 21. 00:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű. Nem térülne meg az építése sem. A metróhoz picit több napi utaslétszám szükséges, mint Szeged lakossága. Viszonyítási alapként: a kettes metróval naponta átlag ~450 000-ren utaznak.
2014. ápr. 21. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme nem lenne.
2014. ápr. 21. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi népességmozgalmi trendeket tekintve valószínűtlen. Persze ha egy ma előre nem látható gazdasági-társadalmi hatás miatt hirtelen megnövekedne mind a város lakossága, mind a területe, akkor indokolttá válhat valamilyen gyorsvasút építése, de gondolom nem erre vagy kíváncsi.


Jelenleg Szegeden sehol nincs olyan erősségű utasforgalmi tengely, amelynek mentén indokolt lenne a különböző távolabbi városrészekből érkező forgalmat összeterelni egyetlen közlekedési folyosóra. Sőt, eleve igazán távoli városrészekről sem beszélhetünk.


Aminek viszont van Szeged jövője, az a tramtrain: a környező települések vasútvonalait össze lehet kötni a város villamoshálózatával, így átszállás nélkül lehetne bejutni a belvárosba az elővárosi zónából. Tudomásom szerint Hódmezővásárhely és Szeged között tervezik az első ilyen vonalat, de hogy hol tart a projekt (van-e pl. megvalósíthatósági tanulmánya), azt nem tudom, meg kellene nézni a NIF honlapján.

2014. ápr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Max. gyorsvillamos az, ami elképzelhető Szegeden, de metró, az már túlzás.
2014. ápr. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igaza van a fentieknek, nagyon valószínű, hogy a mi életünkben nem lesz. Pedig én szegediként néha eljátszottam a gondolattal, tök poén lenne:-) de valóban semmi értelme, sose volt sehol akkora utasforgalom.
2014. ápr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is csak így fantáziáltam róla, mert szerintem nagyon fejlődik a város.
2014. ápr. 21. 19:24
 7/7 anonim ***** válasza:
A Nagykörútra mondjuk tehetnének valamit, ha nem is alá...
2014. ápr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!