Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Érvényes még a diákigazolványo...

Érvényes még a diákigazolványom? Fotos!

Figyelt kérdés
1995 novemberben szüllettem. Kell már matrica a diákóra vagy nem? ha kell mikortól?? Fontos lenne nagyon aki tudja írja meg légyszi

2014. ápr. 17. 13:10
 1/8 A kérdező kommentje:
bocs a helyesírási hibákért!
2014. ápr. 17. 13:31
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel 16 év a tankötelezettség határa, így 1998-as születéstől nem kell matrica a diákra. Mivel te még a 18 éves rendszerbe vagy, rád az 1996-os születés vonatkozik. De te ebben sem vagy benne, tehát egy éve kéne matrica.
2014. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
bkv-nál azt mondták még érvényes, a diákmunkáltató azt hogy már nem a suliba is azt mondták még okt 31ig érvényes..de én ezt már nem értem!
2014. ápr. 17. 14:20
 4/8 anonim ***** válasza:
akkor érvényes október 31-ig, ha van rajta erre a tanévre vonatkozó matrica. Ahogy írták, neked még kell.
2014. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nincs rajta és bkv-nál így mondták hogy még érvényes csak azt nem hogy meddig
2014. ápr. 17. 14:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Mivel te még a 18 éves tankötelezettség alá tartozol, ezért nem kell, mivel a tanév kezdetekor (2013. szeptember 1-jén) még nem töltötted be a 18. évedet. Persze a tankötlezettség folyamatban lévő, 16 éves korra történe leszállítása miatt praktikus lenne minden 16 éven felülinek matricát adni, mert a jelenlegi átmeneti vegyes rendszerbe, nem egyszerű feladat megállapítani, hogy kinek éppen mennyi ais a tankötelezettsége. [link]
2014. ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
az én gyermekem most e-hónapban tölti a 17.életévét márciusban. Ellenőrök voltak 2 ízben a buszon.először minden papírját rendben találtak,majd 2.ízben érdekes módon megbüntették 8310.-ft.ra, arra hivatkozva hogy nincsen érvényesítő matrica a diákján.Megreklamáltam mert az iskolája szerint is jogszerütlenűl jártak el.Erre küldtek egy pótdíjaztatást indokolva hogy az ellenőr nem hibázott.!Szóval érdekes a történet mivel ő 18 éves koráig tanköteles.
2014. máj. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: Ez érdekes, ebben az esetben bíróságon kell megtámadni a pótdíjaztatást. Ha ő még tényleg 18 éves korig tanköteles, akkor simán megnyeritek a pert, és a közlekedési vállalat fizeti a perköltséget is.
2014. máj. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!