Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Havi buszberletet barmikor...

Havi buszberletet barmikor tudok venni?

Figyelt kérdés
Ugye ma van 5.-e, tehat maig ervenyes a marciusi, de ma nem tudom megoldani, hogy vegyek ujat. Hetfon is lesz meg ra lehetoegem? Volanbuszrol van szo, Gyorbe jarok be egy kornyekbeli telepilesrol, teghat nem helyijarat. Koszi!

2014. ápr. 5. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, hétfőn is meg tudod majd venni. Én is akkor fogom.
2014. ápr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem, mert én csak abban a faluban válthatom ki amihez tartozom és ott csak a hónap 1. 2-3 napján adják, de ez egy speciális helyzet, mert külterületen élek és egy másik faluból járok át a városba, nem adnak mindenhol útvonal igazolást illetve bérletet. De Te vszínű, hogy ha van bérletváltó kártyád, hogy bármikor válthatsz bérletet bárhol. :)
2014. ápr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bérletváltó kártya? :O Hol laksz te? xD

Felszállsz a buszra és kérsz egy havi bérletet, (ezt hétfőn is megteheted, az emberek nagy többsége szerintem akkor fogja) vagy az elővételi jegypénztárban veszed meg a bérleted.

2014. ápr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát itt a buszokon nem nagyon lehet bérletet venni :D


Itt úgy van, hogy ha nem azon a településen veszed meg a bérletet ahova jogilag tartozol (ezért írtam így, a külterületek miatt) akkor bérlet váltó kártyát kell mutatnod.

Persze ez sem mindig elegendő, ha egy olyan útvonalra akarsz bérletet váltani ami nem a lakóhelyed mellett halad el, de mégis használhatóbb, mint ami a lakóhelyednél fut. Ebben az esetben az önkormányzatodtól függsz, hogy használhatsz e egy picit messzebb lévő, de kedvezőbb járatot vagy meg kell elégedned azzal, hogy egy nap össz-vissz 2x megy busz. Esetemben szerencse engedélyezték, hogy bejárjak egy másik faluba. De ez nagyon speciális helyzet, ritkaság.

2014. ápr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!