Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tényleg nem lehet lebukni...

Tényleg nem lehet lebukni eredeti, de jogosulatlan kisgyermekes vagy nyugdíjas bérletigazolvánnyal?

Figyelt kérdés

Van egy haverom, aki be tud szerezni eredeti kisgyermekes vagy nyugdíjas bérletigazolványt. Ugyanis van egy bérletpénztáros ismerőse, aki feketén kiállítja az igazolványt. Így teljesen eredeti és jogszerű lesz a dolog csak jogtalanul használja. Azt mondta rengeteg jogcímen kérhetők ezek az igazolványok )pl: nyugdíjas bérletigazolvány aktív korú ellátásához jár.)

Az ellenőr nem nézheti hogy miért kapta az igazolványt, csak az érvényességét, és gyanú sincs rá, ugyanis nincs az ember fejére írva, hogy van-e gyereke vagy nincs. Sőt még a rendőr se tudja csak ha nyomozási eljárás keretében kikéri az illetékes hatóságtól a jogosultságokat.


2014. márc. 29. 17:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"Hát, ezek szerint adott egy rés a pajzson, ami korlátozottan, de használható."


Hát szerintem Magyarországon és a magyar jogban egy csomó rés van a pajzson, amit nagyon sok ember ki is használ :)

2014. márc. 29. 19:20
 12/15 anonim ***** válasza:
Igazából én már meg sem lepődöm - mióta látom a kérdéseket, mint "laktózérzékeny vagyok, jár-e a bérletkedvezmény?", és a válasz az, hogy JÁR, már nem sajnálom a 70 éves nőktől a kismamabérletet :D
2014. márc. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Érdekelne, hogy a pénztáros hogyan tudja ezt megtenni, amikor szoros elszámolás van. Ha átvesz száz bérletet, akkor száz árával kell elszámolnia.
2014. márc. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

13-as

Nem bérletről van szó, hanem bérletigazolványról, ami ingyenes

2014. márc. 29. 21:17
 15/15 anonim válasza:
Én 10 ezerért vettem 2 éve nyugdíjas bérletigazolványt,mert alig kerestem egy kis pénzt,a bérlet meg nem egy olcsó mulatság.Igazából a család unszolására történt a dolog,nagynéném ismerőse rendezte a dolgot.Pár hónapig jártam vele,de lelkiismeret furdalásom volt,ezért hagytam a fenébe.De senki nem kérdezett rá,hogy mért van ez nekem.
2014. márc. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!