Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan menjek át a zebrán?

Hogyan menjek át a zebrán?

Figyelt kérdés
Elegem van belőle,hogy az emberek nem ismerik a gyalogos szabályt ZEBRA MEG KELL ÁLLNI! Minden nap megyek haza a suliból és egyszer át kell mennem egy elég forgalmas úton (Rákosi Út)és vagy az van,hogy megvárom míg elfogynak a kocsik vagy pedig a 20. 30. kocsi megáll.Mit tegyek,hogyan tudnám megtanítani a vezetőknek?
2014. márc. 24. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
mi ez a hülyeség,hogy gyalogos szabály???Arról nem is beszélve,hogy attól mert van valahol egy zebra,azért nem kell megállni!Akkor kell megállni,ha valaki át akar menni!
2014. márc. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Határozottan közelíts a zebrához, ne töketlenkedj.
2014. márc. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 darujev ***** válasza:
Megfelelő körültekintéssel és óvatossággal, de határozottan meg kell indulni, legalább egy fél lépéssel. Nem elészaladni, meg veszélyes fékezésre késztetni, érezni kell azért, hogy mit tehetsz meg.. de az ilyenek egy jelentős részénél így el lehet érni, hogy megálljon, lassítson. Persze lesz aki nem. Ha csak ácsorogsz és nézelődsz az sajnos nem elég már.. megtanítani őket meg úgyse tudod.
2014. márc. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha kicsit lelassul a kocsisor, vagy nagyobb űr van két egymást követő autó között, indulj el! Köteles lelassítani a jármű vezetője, meg vélhetően amúgy sem akar elütni. Persze az óvatosság részedről sem árt.
2014. márc. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Fogsz egy hosszú botot/partvis nyelet és az egyik végére ragasztasz egy karton papírt és arra ráírod hogy: ÁLJ MEG A ZEBRÁNÁL TE DEGENERÁLT BAROM! vagy valami ilyesmit. Ezt gyönyörűen kiviszed oda a zebrához, majd szépen beleszúrod a földbe úgy hogy az autók láthassák.

Viccet félre téve, sajnos nem igen lehet ez ellen mit tenni, mert a legtöbb sofőr sajnos ilyen.

2014. márc. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Féktàvon belül ne lépj be senki elé, de legyél határozott és mozgásoddal sugalld azt, hogy márpedig te ott átmész. Én eleinte kézkitétellel jeleztem szàndékomat, ezt is sokan vették, de a legjobb felvenni a szemkontaktust és óvatos féllépéssel lelépni az útra. A többség erre megáll, pár paraszt meg az ellenkezô irànyú sávon át kikerül.
2014. márc. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A te fajtád miatt jelentettek fel tavaly mert két hülyegyerek szórakozott, elrántottam a kormányt és a mellettem levő autót súroltam.

Gratulálok surmó kis parasztok.

2014. márc. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jobbat nem tudok neked mondani, mint amit fenn már leírtak. Megoldás lehet esetleg az is, hogy megkeresel valami hivatalos szervet, elmondod a problémát (főleg ha tudod másnak is gondot okoz), hátha levédik lámpával - nem tudom, volt-e már baleset, arra is lehet hivatkozni. Szívás az autósoknak mert jobban megakasztja a lámpa a forgalmat, de sajnos sokan másból nem tanulnak.


Amit még kihangsúlyoznék, hogy addig is határozottan, de ésszel közelítsd meg a zebrát. Nem gyakori, de előfordul, hogy egy-egy barom csak azért is belelép a gázba (velem megtörtént). Nem ér annyit az egész, hogy elüssenek. A szemkontakt és a határozottság viszont általában segít (meg a jó emberismeret :))).

2014. márc. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vigyél magaddal egy összecsukható könnyű kis babakocsit, a zebrához közeledve nyisd szét és határozott mozdulattal kezd el letolni a járdáról. Úgy fognak satuzni, hogy öröm lesz nézni! :)
2014. márc. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
a hetedik válaszolónak üzenem:MI az hogy az én fajtám?? én nem szórakozásból megyek át a zebrán hanem azért,mert haza szeretnék jutni nem engem kell szidni azért mert 2 nyomorék szeret szórakozni a zebránál.
2014. márc. 29. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!