Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Pesten a metró meg a villamos...

Pesten a metró meg a villamos ugyanaz?

Figyelt kérdés
Csak mert néztem h villamos jegyeket metrónál lehet venni. Gondolom hülye kérdés :)
2014. febr. 14. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

nem ugyanaz


a metró az a föld alatt halad 98%-ban


a villamos a felszínen közlekedik

a villamos sárga Bp.-en


a metró nem sárga (kivétel az 1-es metró, ami más néven kiföldalatti)


jegyet lehet venni bármely jegypénztárban (BKK-BKV)


olyan nincs külön, hogy villamosjegy/buszjegy

sima vonaljegy van, ami jó mindenre

egy utazásra

2014. febr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem ugyanaz, viszont egységesen minden BKV járatra ugyanolyan jegy van. Tehát nincs külön villamosjegy, metrójegy, trolijegy, stb.
2014. febr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Eltaláltad hülye kérdés. Nem ugyan az, a metró a föld alatt megy( általában) a villamos meg nem. DE mind a kettőre ugyan az a jegy kell sőt az összes bkv most már bkk asszem(nem vagyok pesti) járművekre is. Tehát a busz is villamos? :D :D
2014. febr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát hülye kérdés. Nem ugyanaz, van 3 metró vonal és sok villamos vonal. Budapesten a menetjegy ára: 350 Ft minden járműre: busz, villamos, metró, troli. Ha átszállsz más járműre új jegyet kell érvényesítened, kivétel ez alól a metró ott átszállhatsz metróról-metróra és nem kell új jegyet lyukasztanod, és a metróban van még egy metró szakaszjegy nevű jegy, amivel azt hiszem 5 megállót lehet utazni, ez 300 Ft. Jegyet tudsz vásárolni az összes metró megállóban, újságosoknál, trafikokban. Minden járműre ez az egységes 350 Ft-os jegy érvényes. A 10 darabos gyűjtőjegy 3000 Ft, ezzel is tudsz spórolni 500 Ft-ot.
2014. febr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó teljesen jogos. DE úgy még többet spórólsz ha meg sem veszed. :D
2014. febr. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már az is csacsiság, hogy jegyet a metrónál lehet venni. Rengeteg helyen kaphatsz. Természetesen az összes végállomáson (elvileg, gyakorlatilag nem mindenhol), viszonteladóknál, szintén végállomásokon. De vehetsz nagyok sok trafikban (bár a nemzetiben nem tudom), újságárusoknál is. Nagyon sok helyen automatát találni, s elvileg a vezetőnél is kapható.

Mostanában nem találkoztam vele, de egy időben buszokon volt automata. Lehet, ezek már nem léteznek.

2014. febr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!