Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁV 30 napos napos kerékpárb...

A MÁV 30 napos napos kerékpárbérlete használható önálló bérletként, menetjeggyel párosítva?

Figyelt kérdés
Ugyanis annyit nem utazok, hogy a teljes árú bérlet megérje, viszont a kerékpárbérlet meg bőven megéri. Ha ráírnám a személyi számot a bérletre az úgy jó lenne?

2014. jan. 25. 19:02
 1/8 A kérdező kommentje:
-napos... bocsi
2014. jan. 25. 19:03
 2/8 anonim ***** válasza:
8%

Úgy érted, hogy személyként utaznál a kerékpár bérlettel?

Fasza ötlet! :-)

2014. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%
Jól értem, hogy azt akarod, hogy megveszel egy kerékpár bérletet és azzal Te utazol? Ugye ezt te sem gondoltad komolyan? :)
2014. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem erről van szó! Hanem hogy kerékpárbérletet veszek kerékpárszállításra, de személyszállításra személyjegyet veszek személybérlet helyett, mert így olcsóbb.
2014. jan. 25. 22:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Annak semmi akadálya.
2014. jan. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, te MÁV-nál dolgozol esetleg? Csak azért dilemmázok, mert a kerékpárbérletre rá kell írni a (személy)bérletjegyszámot. Ami esetemben nincs.
2014. jan. 27. 21:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Jah, bocs, így már érthető.


Bocs, de a kérdésedből az jön le, hogy Te akarsz bicóbérlettel utazni, és úgy látom nem csak én értettem félre. (De ezért miért kellett lepontozni? :( )


A kerékpárbérletre a személyazonosító igazolványod számát kell felírni, és azt magadnál kell tartani kérésre fel kell mutatnod.

Az Üzletszabályzat azt írja elő, hogy emellett az utasnak érvényes menetjeggyel kell rendelkeznie, nem írja elő, hogy az bérlet legyen.


Így megoldható a bicóbérlet+menetjegy megoldás is.


Ne kérdezd vasutas vagyok :P #3. voltam.

2014. jan. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Egy kicsit tényleg félreérthető, de gondoltam a "menetjeggyel párosítva" elég célratörő. Mindenesetre nem fogunk ezen összeveszni:)

Köszi a választ, cserébe mentek a zöld kezek, ellensúlyozva a pirosat.

2014. jan. 28. 19:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!