Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy működik BKV buszon a...

Hogy működik BKV buszon a kiegészítő jegy?

Figyelt kérdés

Járunk olyan busszal, ami Bp-en kívülre is megy. Elvileg 1 megállóval megyünk túl Bp közigazgatási határán. Másfél éve utazunk ezen az útvonalon minden héten, eddig sosem volt semmi gond. Erre most amikor fel akartunk szállni, közölte a vezető (első ajtós felszállási rendszer), hogy nem elég a bérlet, kéne kiegészítő jegy. Mondtuk, jó, akkor kérünk. Mire egy 450 Ft-os jegyet akart adni. Jegypénztár természetesen a közelben sincs, hogy előre tudnánk jegyet venni. Végül is leszálltunk, mert amúgy az az 1 megálló egy közel 5 perces séta, nyilván nem fogok ezért ennyit kifizetni.

De azért kérdezem, mert én kis naiv, gondoltam, akkor majd elkér valami 60-80 Ft-ot a kiegészítőért... De nem. Elég nevetséges szituáció volt. Mindemellett a sofőr tajparaszt bunkó is volt...



2014. jan. 13. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
A sofőr csak 450 Ft-os helyben váltott jegyet árul. Pont. Ha éves bérletet szeretnél venni, az se lesz nála, de 95-ös benzin és dupla sajtburger menü sem. Rinyálás helyett örülj, hogy eddig megúsztad a kiegészítő árát.
2014. jan. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha van budapesti bérleted akkor 250 forintos környéki jeggyel kell rendelkezned hogy igénybe tud venni a környéki járatokat. Ha vezetőnél vesszed a jegyet akkor valóban 450 forintba kerül.
2014. jan. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ha olyan helyen szállok fel, ahol nem tudok sehol a közelben jegyet venni, mert a puszta közepén van kb a megálló, akkor megszívtam, ha nem gondoskodok akár napokkal előre a jegyről?
2014. jan. 14. 08:01
 4/5 anonim ***** válasza:
57%
Igen! Én is jártam többször úgy. Csak nekem az a szerencsém hogy jár arra volánbusz is arra meg a vezetőnél 250 forint a jegy.
2014. jan. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Igaz, 2 év telt el és lehet azóta változott, de....


"Ezt a jegyfajtát a bérletpénztárak, ügyfélközpontok, továbbá a jegy- és bérletkiadó automaták mellett a környéki autóbuszjáratok járművezetői is árusítják."


Forrás: [link]


Szóval elvileg (most már biztosan) nála is lehet 250Ft-s jegyet venni. Már ha ad...

2016. máj. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!