Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapest Népligeti autóbusz...

Budapest Népligeti autóbusz állomás, körülbelül mekkora? És hány megálló van?

Figyelt kérdés
Először utazom ilyen nagy úton, és át kell szállni Budapesten.Valaki megmondaná,hogy mekkora a pályaudvar, illetve merre találom az információs pultot? Nagyon fontos lenne.! Köszi.

#Budapest #Budapest Napliget #Napliget
2013. dec. 28. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:

A pályaudvar nem nagy és átláthatóan van elrendezve.

Az utca szintjében vannak a buszállások - nincs sok, logikusan vannak számozva.

Az épületben belül van egy mozgólépcső az aluljáró szintjére, ott van lent információ, jegypénztár, mosdó, tájékoztató táblák, minden ami kellhet.

2013. dec. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy eléggé kis helyre bezsúfolt buszpályaudvar a népligeti, kb. 30 kocsiállással. Ezek logikusan vannak számozva. Középen van a váróterem, ekörül pedig körben fut egy út. Az út belső oldalán vannak az alacsonyabb számozású megállók, a magasabbak (kb. 20-tól) pedig a külső oldalán az útnak. Ráadásul nyilak is segítenek a tájékozódásban.


Az induló járatokat jelző tablókat egyrészt az utcaszinten, a mozgólépcsők tetejénél találod, másrészt az aluljárószinten, a mozgólépcső aljánál, a mosdók mellett, kissé oldalt elhelyezve. Az aluljárószinten vannak a pénztárak, míg az információs pult emlékeim szerint egyrészt itt, másrészt fent az utcaszinten is megtalálható. Nyomtatott indulási jegyzéket az aluljárószinten találsz, ott is leolvasható az induló kocsiállás.

2013. dec. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:) És azt megtudjátok mondani,hogy a buszok egy állomásról egyfelé mennek,vagy ez változó? Mert nekem Kecskemétre kell onnan eljutnom.És hátha tudjátok melyik állomástól szoktak indulni.:)
2013. dec. 28. 23:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért ennyire nem bonyolult a történet, leszállsz a buszról, bemész a váróba, megkeresed az induló járatok táblát, valószínűleg meg fogod találni, mert nincs eldugva, kikeresed rajta a buszodat és, hogy hányasról megy, majd a táblákat követve megkeresed az adott kocsiállást...
2013. dec. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem.Köszi a segítséget, csak kicsit parázok,mert sosem voltam ekkora autóbuszállomáson.:S
2013. dec. 29. 13:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Területre nem nagy, csak zsúfolt. Nem nagyobb mint egy átlagos megyeszékhelyi állomás. Sőt.

Minden ki van táblázva, szerintem pár perc alatt megtalálod majd a buszodat.

2013. dec. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!