Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 24-én, (Szent estén),25-én és...

24-én, (Szent estén),25-én és 26-án is a megszokott módon mennek a vonatok? Metrók?

Figyelt kérdés
Kicsit nehéz elhinni, de már mástól is hallottam, hogy a legtöbb vonat változás nélkül közlekedik ezeken az ünnepnapokon is. Az elvira.hu online menetrend is ezt támasztja alá. De biztosra szeretnék menni, mert sajnos kénytelen vagyok a 3 nap közül valamelyiken utazni (24-e a legvalószínűbb). Pesten a metróközlekedésre is kíváncsi lennék (M2, Déli-Keleti).

2013. dec. 22. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
A vonatokat nem tudom, de a BKV tutti nem menetrend szerint jár, 24-én kb. délután négytől éjszakai buszok járnak metró helyett!
2013. dec. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez ebben a formában nem igaz. December 24-én kb. 16 óra után a regionális vonatok többsége ritkított menetrend alapján közlekedik (pl. órás ütemű vonalakon csak kétóránként)), ugyanakkor a távolsági vonatok közül viszonylag keveset érint a szentesti közlekedési korlátozás.


Budapesten a nappali járatok közül először a metrók állnak le, 15:35-ös utolsó Deák téri indulással, ezekhez csatlakozva pedig szép lassan a nappali felszíni járatok is leállnak, az utolsók kb. 16:30 körül. Ezután a megszokott éjszakai járatokkal lehet utazni, amelyek általában az éjszaka jellemző járatsűrűséggel közlekednek. A Déli pályaudvar helyett javaslom, hogy inkább Kelenföldön szállj le és a 30 percenként (óra 29, 59) közlekedő 907-es busszal menj a Keletibe. Ha a Déliig mész, akkor onnan az óránént közlekedő (óra 52-kor induló) 956-os busszal tudsz a Keletihez eljutni, ami a Vérmező túloldalán, a Korlát utcánál áll meg.

2013. dec. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocs 1-es, a "nem igaz" a kérdező állítására vonatkozik, nem a tiedre.


Még annyit tennék hozzá, hogy 25-26-án munkaszüneti napi menetrend szerint járnak mind a vonatok, mind a BKK járatai.

2013. dec. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Fasza, reggel 10 órási vonattal indulnék, 12-re van fent, és átkellene mennem a Keletibe onnan Miskolcra mennék tovább. Ebben az esetben eljutok az úticélomig zavartalanul?
2013. dec. 22. 13:13
 5/7 anonim ***** válasza:
2013. dec. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"December 24-én kb. 16 óra után a regionális vonatok többsége ritkított menetrend alapján közlekedik (pl. órás ütemű vonalakon csak kétóránként)), "


MIVAN?

o_O

Nincs semmilyen 16 órási ritkítás. 24-én szombati menetrend szerint közlekedünk, nincsen semmi extra ritkítás. A szombati menetrend szerint ami nem közlekedik, az nem közlekedik 24-én sem, ahogy nem közlekedne bármely más szombaton. Nem ritkul meg a menetrend 24-e miatt...


Kérdező: pedig hidd el, nálunk a vasúton nincs isten nicns ember-> nincs ünnep, nincs vasárnap, teljesen mindegy milyen nap van, normál közlekedés megy, csak a közlekedési renddel variálnak a várható utasforgalomra tekintettel.

24-e szombati 25-28-ig ünnepnapi közlekedési rend van érvényben.

2013. dec. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a kielégítő választ!

Édesapám vasutas, úgyhogy ismerem a helyzeteteket.

2013. dec. 22. 15:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!