Hogy működik ez az új jegyvásárlási rendszer a HÉV-en?
Alap esetben ha a felszállás helyén nincs jegykiadás, akkor a vonaton pótdíj (büntetés) nélkül válthatod meg a jegyedet. A HÉV vonalakon a vonatok Budapesten belül KN (Kalauz Nélkül) jelzéssel közlekednek, ami azt jelenti, hogy csak érvényes jeggyel lehet felszállni. Plusz a Fővároson belül helyi díjszabás van, tehát nem a km övezetes vasúti jegyet kell venni, hanem az egységáras vonaljegyet, és pl.: 50%/90% kedvezmény sincs a Budapesten belüli szakaszon.
Ha a Ráckeve - Szent István utca viszonylatra szeretnél bérletet venni, akkor kell egy Budapest bérlet (ez a városon belül az összes BKK és a legtöbb MÁV-Start valamint Volán járatra jó, nem csak a HÉV vonalra). Plusz kell mellé a Budapest-Millenniumtelep - Ráckeve szakaszta egy 30 km-es bérletet, ennek árát itt találod meg: [link] (a 2. osztályú változatból a 30 km-es sort kell nézni, a dolgozó és a tanuló bérlet ára is itt van. A HÉV vonalak nem a MÁV-nál vannak, de az árak ugyanazok, ezért linkeltem be ezt)
Csak nem te vagy Koncz János?
Ha igen, ha nem, kérlek, ne zavard össze.
A BKK hév járataira a Budapesti szakaszra vonaljegy, vagy Budapest-bérlet kell, a közigazgatási (város) határon túlira pedig az utolsó Budapesti megállótól kell hév-kiegészítőbérletet venned.
Hol, hogyan: Budapesten kívül, ha a van jegykiadás (pénztár nyitva) akkor ott, ha nincs, akkor a héven a kalauztól vehetsz jegyet, bérletet.
A Budapesti szakszon jegy, vagy bérlet nélkül nem utazhatsz. Mindenképp legyen nálad jegy vagy bérlet!
Ha nincs pénztár, keress valami megoldást, mert különben a Budapesti szakaszon az ellenőrök megbüntetnek!
Kiegészítés: A budapesti szakaszon nincs kalauz, ellenőr van. Budapesten kívül kalauzokok teljesítenek szolgálatot a héven.
Jegyek, bérletek:
- Vonaljegy: (budapesti szakaszra, egy útra):
- Átszállójegy (olyan, mint a vonaljegy, csak átszállhatsz vele még egy járatra):
- Budapest-bérlet (bérlet a budapesti szakaszra):
- Budapest-bérlet közoktatásban tanulóknak (Budapest-bérlet közép- és általános iskolásoknak):
- Budapest-bérlet felsőoktatásban tanulóknak (Budapest-bérlet egyetemistáknak, főiskolásoknak):
- Kiegészítő hév-menetjegy (hév-kiegészítőjegy a Budapesten túli szakaszra, az ára távolságfüggő (erről a díjkategória-táblázatban olvashatsz)):
- Kiegészítő hév-menetjegy 50% kedvezménnyel ("diák" hév-kiegészítőjegy):
- Hév-bérlet (hév-bérlet a Budapesten túli szakaszra):
- Hév-bérlet 90%-os kedvezménnyel ("diák" hév-bérlet, a Budapesten túli szakaszra):
Hol, mikor:
Infó (vége érdekes):
#2: első vagyok, nem ismerem a lírt személyt
Viszont én is pontosan ugyanazt írtam, mint Te, csak kicsit máshogy fogalmazva, de a lényeg ugyanaz (Budapesten belül mindenképp kell érvényes jegy, bérletből meg kettő kell). A BKK honlapján nem találtam a jegyárakat, azért linkeltem be a MÁV-tól, de mint ahogyan írtam is, a vasúti jegyek és bérletek ára mindenütt megegyezik, mert ezt a minisztérium központilag határozza meg. Ezért pontosan ugyanannyiba kerül a BKK HÉV vonalon egy 30 km-es bérlet, mint a MÁV-Start vonalon...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!