Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mely törvény, jogszabály...

Mely törvény, jogszabály alapján teheti meg a Közterület fenntartó embere, hogy a BKV ellenőrnek kiadja az adataim? Bővebben lentebb.

Figyelt kérdés
BKV járatain bliccelni nem törvénytelen, nem is szabálysértés, semmilyen törvénybe semmilyen szinten nem ütközik. Namármost a közterület fenntartó tudtommal akkor igazoltathat, ha szabálysértést vagy bűncselekményt követ el valaki (parkolás, utcán árusítás, stb) és ezáltal tudja pénzbíráságra büntetni az illetőt. Viszont ismétlem: nem szabálysértés és nem bűncselekmény bliccelni, így PONTOSAN mely törvény alapján van joga emiatt megbüntetni/kiadni az adataim a helyszínen (vagy később) a közteresnek a BKV ellenőr felé?

2013. aug. 28. 16:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

2012. CXX. tv., 2011. CXII. tv., 156/209. Korm.r.


Ezek önmagukért beszélnek, ha kell még valami, csak szólj, okoska...

2013. aug. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Csak úgy idelöksz mindenféle paragrafust, évszámot, bekezdést, stb-t, leírás nélkül és én vagyok az okoska? Szerintem az ismeretségi körödben inkább te vagy az Okoska a Hupikék Törtpikékből - biztos sokan kedvelnek :)

Ezzel nem segítettél sajnos, mert amit leírtál, azt adott esetben az ügyvéd is megmondja. Csak akkor tudnám, hogy minek a gyakorikerdesek.hu....hm... :)

Szóval, kérlek alássan, te minden tudó kötözködő és fellengző egoista válaszadó: írd le nekem a törvény szövegét, kérlek! Köszönöm!

2013. aug. 28. 18:34
 13/22 A kérdező kommentje:

Megnéztem. A 156/209. Korm.r. konkrétan egy szóval sem említi a KÖZÖSSÉGI személyszállítást, MERT SZEMÉLYSZÁLLÍTÁS ALATT A TAXIT ÉRTI... ÚGYHOGY NEM IS ÉRTEM... megint kevered a dolgokat és azt sem tudod, hogy miről beszélsz.

De ha bemásolod nekem a konkrét szöveget, miszerint szabálysértés vagy bűncselekmény a bliccelés...hát... én komolyan meghajolok előtted!

2013. aug. 28. 18:41
 14/22 anonim ***** válasza:

A közterület fenntartó embere meg se szólíthat legfeljebb söpörheti az utcát!

:D


[link]

2013. aug. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

A többi okoskodáshoz pedig csak ennyit tennék hozzá:


"1999. évi LXIII. törvény


a közterület-felügyeletről


II. Fejezet


A felügyelő intézkedési jogköre


Általános szabályok


3. §14 A felügyelő feladatait - törvény vagy kormányrendelet eltérő rendelkezése hiányában - az önkormányzat illetékességi területén lévő közterületen, az önkormányzat intézményeinek, gazdasági szervezeteinek területén, valamint az önkormányzat tömegközlekedési feladatának ellátása során üzemeltetett tömegközlekedési eszköz szerződésszerű használatának ellenőrzése során látja el."


[link]

2013. aug. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Visszatérve:

1. Értem én, hogy igazoltathat a közteres.

2: Értem én, hogy van egy megállapodás a BKK és a közteresek között

3: Azt viszont még mindig nem értem, hogy mi alapján igazoltat a közteres, ha én nem akarom odaadni az irataim az ellenőrnek?

Értitek a kérdést? Nem követtem el se szabálysértést, se bűncselekményt.

Megnéztem a törvényeket, amiket küldtél, kedves Okoska, és értem, hogy te miért linkelted be ezeket, viszont sajnos akkor sem magyarázza meg a kérdésem sajnos.

2013. aug. 28. 19:16
 17/22 A kérdező kommentje:

Harkonnen: értelek, olvastam én is, megnéztem. Sőt, megtaláltam a BKK és a Közter közötti megállapodás beszkennelt változatát is. Ettől függetlenül még mindig nem értem és szerintem ez akkor is joghézag.

Rendben, igazoltat, de csak azért, mert nem vettem jegyet egy CÉGTŐL, máris kiadhatja az adataim, holott nem követtem el semmit?

Ez itt a lényeg. Rakják be akkor a büntető törvénykönyvbe a bliccelést vagy nem tudom, de szerintem ez így akkor sem kerek.

2013. aug. 28. 19:42
 18/22 anonim ***** válasza:
52%

Senkitől ne várd, hogy a pártodat fogja, amikor épp miattad nem elég egy ellenőrt, de még egy közterest is az öntudatos bliccelő pofád visszafogására alkalmazni a mi pénzünkből. Az úszómedencébe hugyozást sem tiltja a BTK, de mégse számíts túl nagy népszerűségre, ha a trambulinról csinálod.


Egyébként gondolj bele abba, hogy ha a BKK nem lenne elkötelezve a nemfizető fajtáddal szembeni törvényes eljárás iránt, akkor adnának az ellenőrnek sokkolót meg gázsprayt, aztán ugathatnál neki a jogaidról, miközben a busz padlóján fetrengsz. Akkor sem hullatnánk könnyet érted.

2013. aug. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Uramisten, itt mennyi iqharcos, igazságharcos és BUTA ember van.

Ez az oldal nem azért jött létre, hogy egymást fikázzuk. Annyi eszetek, szellemi képességetek sincs, hogy adott kérdésre fikázódás és személyeskedés nélkül válaszoljatok.

Szánalmas, hogy - állítólag - felnőtt emberek megmondóembert játszanak, holott semmivel sem különbek nálam, csak maximum más hibát követnek el.

Kéretik kussolni, nyomorékok, és figyelembe venni az alábbiakat, hátha felfogja a 67-es IQ-val rendelkező agyatok:

1: én egy szóval nem mondtam, hogy bliccelek

2: ez az oldal nem azért jött létre, hogy fikázódj és te legyél a helyi basszájba, aki jól megmondja, hogy mi a helyes és mi nem és fikázz másokat. Ezért, ha én itt felteszek egy kérdést, például, hogy mi a legjobb módja egy ember megölésének, akkor válaszolni kell rá vagy pedig kussban maradni, nem arról magyarázni, hogy mi a helyes. Ezt majd tessék megmondani a gyermekednek, meg azoknak, akikhez közöd van.

Itt válaszolni "kell" egy feltett kérdésre, nem OKOSKODNI. Ha tudod a választ: írsz. Ha nem tudod és kötözködsz és trollkodsz, mert elégedetlen vagy az életeddel: akkor egy nyomorék vagy, semmi több.

2013. aug. 28. 21:00
 20/22 anonim ***** válasza:

"Itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter."


Igen viccesen adja magát elő a kérdező :)

2013. aug. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!