Laktóz érzékenyként hogy és hol tudok igényelni 90%-os utazási kedvezményre feljogosító okmányt?
Természetesen jogos, ha van ilyen kedvezmény, és te igénybe akarod venni.
Az viszont nagyon nem jogos, hogy van ilyen kedvezmény, mert semmi összefüggésben nincsen a közlekedéssel az, hogy laktóz érzékeny vagy. Ha emiatt drágább kajákat kell venned, és mondjuk hozzá még a jövedelmed is nagyon alacsony, akkor nyilván jogos lehetne némi kompenzáció, de az sem függhetne össze a közlekedéssel.
De ez is feltételes módban van, ugyanis ugyan a tej (és a tejtermékek) az áltudományos megmondóemberek hülyeségeivel ellentétben hasznos tápanyag, de nem nélkülözhetetlen, a benne lévő fehérjét be lehet vinni például hússal, a szénhidrátot kenyérrel, a vitaminokat zöldségekkel, stb., stb., és nem is feltétlenül drágábban. Szóval az sem igaz, hogy laktózmentes tejtermékekre feltétlenül szükséged lenne, bár az Aldi nekem is eszembe jutott, ahol a laktózmentes szeletelt sajt olcsóbb, mint máshol a hasonló, nem laktózmentes termék.
Arról nem is beszélve, milyen az, hogy egy olyan "betegségre" kapsz 90%-os kedvezményt, amelyben a Föld lakosságának 70%-a "szenved"? Ugyanis csak az emberek 30%-a tudja lebontani a laktózt, csak éppen Európában ezek az emberek vannak felülreprezentálva.
12:
Akkor nem eszik tejtermékeket, mondom még egyszer, lehet tejtermékek nélkül is teljes értékű táplálkozást folytatni, nem is biztos, hogy többe kerülne. Például a lisztérzékenység már sokkal neccesebb ilyen szempontból, de arra sem lenne jogos a kedvezmény, mert nincsen közvetlen összefüggésben.
A napi 2 busz pedig nagyon nem jó érv, hiszen attól, hogy olcsóbban tud felszállni arra a napi 2 buszra, még nem fogja tudni egyszerűbben megoldani, csak olcsóbb lesz neki.
Én is azt mondom ettől függetlenül, hogy ha van ilyen kedvezmény, vegye igénybe, én is igénybe venném. Ettől függetlenül a rendszer nagyon rossz, ne mondja már senki, hogy az normális, ha az utasok többsége valamilyen kedvezménnyel utazik. Itt ráadásul, hangsúlyozom, egy olyan "betegségről" van szó, aminek nem csak hogy nincsen köze a közlekedéshez, de az emberi faj többsége laktóz érzékeny, és inkább az a kivétel, így az európaiak többsége, aki nem.
...és akkor arról még nem is beszéltünk, hogy az a normális állapot, ha az ember nem tudja lebontani a laktózt. Ugyanis normál esetben ez az enzim csak a csecsemőkben van meg, hisz csak nekik van rá szükségük. Eredetileg egy felnőtt emberben nem kellene lenni ennek az enzimnek. Tehát ha nagyon pontosak akarunk lenni, akkor az a beteg, aki le tudja bontani a laktózt, akinek a szervezetében még megtalálható felnőtt korban is ez az enzim.
Ja, és lisztérzékenyeknek jár 90%-os utazási kedvezmény.
17:
Ha nem is mindenkinek jár a 90%-os, a tömegközlekedés fő problémája az, hogy alig akadnak olyanok, akik teljes árú jeggyel utaznak, mert annyiféle kedvezmény van, miközben teljes árú jegy helyett olcsóbb autózni (1 embernél a benzinköltséget, 2 embernél a teljes fenntartási költséget is fedezi).
Belagezapista jól írja a dolgokat.
Én vidéken lakom, és ha mondjuk Pestre utazom akkor 7000 forint az üzemanyagköltségem. A karbantartási költséget most nem számolom, mivel ha vonattal utaznék fel akkor is tartanék kocsit, és ez a költség akkor is meglenne.
Visszatérve általában többen vagyunk a kocsiban, és egy Pesti út nekünk kocsival 7000 forint oda-vissza. Ha vonattal megyünk ketten akkor a költségünk már 12000 forint, tehát majdnem a duplája kettőnknek. Ha olcsó lenne a vonatozás akkor több lenne a MÁV-nak is a 100%-os jegyárral utazók száma, mivel akkor mi is, és a hozzánk hasonlók is többször igénybe vennék ezt a szolgáltatást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!