Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha veszek a vonatra HELYJEGYET...

Miller_007 kérdése:

Ha veszek a vonatra HELYJEGYET akkor egy adott helyre ülhetek amit én választok ki vagy csak leülök valahova?

Figyelt kérdés
2013. máj. 29. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Megmondják, hogy hová ülj. (diktatórikus, de fix, hogy lesz helyed, ezért ez is örömre adhat okot)
2013. máj. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért én vitatkoznék ezzel a fix hellyel mivel már volt rá példa hogy másfél órát a lépcsõn utaztam egy ic járaton mert kifelejtették azt a kocsit ahova nekem szólt a helyjegy... jobban jársz ha oda ülsz ahova szól a jegy mivel ha máshova ülsz tuti 1 percen belül jön valaki és rémülten kiakadva hisztizik,hogy neki oda szól a helyjegye..
2013. máj. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

és én nem választhatok mert pl van olyan h 1 ülés

meg 2 üléses v 4 ülés egymással szemben...

mert pl a múltkor 1 ülésesen ültem de honnan tudom h az melyik számú?

2013. máj. 29. 20:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Az mindegy, inkább azt mondd a pénztárosnak, hogy egyedül szeretnél ülni. Vagy azt, hogy az egy üléses helyre rakjon.
2013. máj. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

részben beleszólhatsz, hogy hova kéred, de konkrét ülőhelyszámot nem lehet választani. Ezek a kérések lehetnek (jegyvásárláskor kell mondani)

- fülkés kocsiba

- termes kocsiba

- ablak mellé

- asztal mellé

- folyosó mellé(fülkés kocsiknál)

- mozgássérült helyre

- menetirány szerint előre (komfortkocsiknál)


Ha valamiért véletlenül kimarad a vonatból az a kocsi ahova szól a jegyed, akkor 30 percen belül azonos, vagy magasabb kocsiosztályon helyeznek el, vagy ha ez nem megoldható, akkor kártérítés (de ez nagyon ritka eset, szinte mindig megvannak a meghirdetett kocsik)

2013. máj. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!