Vonaton nem nyílt ki az ajtó, meghúztam a vészféket. Indokolt volt? Ki fizette volna a visszautamat, ha fennmaradok?
Le akartam szállni, de az ajtó nem nyílt ki, mire a másik ajtóhoz értem, a kalauz pont ott volt, már elindult a vonat, ekkor meghúztam a vészféket, de nem működött, a kalauz már hívta a vezetőt, de mire elérte, már csak annyit mondott neki, hogy itt már nem engedne leszállni (már rég elhagytuk a megálló), menjünk tovább. Erre átmentem a másik ajtóhoz, és ott húztam meg. Még ekkor is ragaszkodott hozzá, hogy ne szálljak le, mert nem engedi, de én fogtam magam és eltávoztam.
Kérdésem az, hogy jogosan húztam-e meg? Ha meg fenn kellett volna maradnom, akkor ki fizette volna a visszautamat? (Gondolom ki más, mint én...)
A vészfék vésznél történő fékezésre van!
Nem nem jogos amit tettél. Sőt meg is büntethetnek hogy ok nélkül (értsd vész helyzet nem alakult ki) használtad a vészféket, többször is!
Leszállsz a következő állomásnál!
Ennyi!
Ezeken a régi szar 40-50 évesen kocsikon én is kínlódtam párszor, mert alig bírtam kirángatni az ajtót. De olyan is volt, hogy nem ment, és átrohantam egy másikhoz, amin láttam, hogy szállnak le.
Nem ismerem a vasúti szabályzatot, biztos rajta van a neten, és valószínűleg úgy van, ahogy az első írja, hogy e miatt nem lehet vészféket húzni. A MÁV-nak szerintem meg kellett volna téríteni minimum a visszautat. Bizonyítékként a két jegy talán elegendő. Csak nem biztos, hogy megéri vesződni pár 100 ft-tal. Én egyszer jártam úgy a Nyugatiban, hogy az automata jegykiadó elnyelte a pénzemet, és nem adott jegyet. Bementem a forgalmi ügyeletre, ahol senki nem lepődött meg, nem néztek utána, hogy jó-e az automata. Le kellett írnom egy nyomtatványba, hogy mi történt, majd elküldtek. Persze a vonatomat lekéstem, csak a következővel tudtam elmenni. Pár hét múlva a MÁV a címemre postán kiküldte a jegy árát. De akinek nincs ideje ilyennel tötyörögni, az nem tud mit tenni.
A MÁV Kommunikációs Igazgatósága arról tájékoztatta lapunkat, hogy a vasúthibából a vonaton fennmaradó utas nem tekinthető menetjegy nélküli utasnak, további díjfizetésre nem kötelezhető. Az első alkalmas vonattal – további díj felszámítása nélkül – a vasúttársaság az utas visszaszállításról köteles gondoskodni. Ehhez érdemes a jegyvizsgálót megkeresni.
Abszolút jól döntöttél. Indokolt esetben át lehet hágni a szabályokat, a szabályok ugyanis az íróasztal mellett készülnek többnyire, és semmi életszaguk nincs. Én is jártam már így, fos személyvagon ajtaja még a vésznyitóra sem reagált. Én meg nem fogok a 15 kilométerre odébb lévő állomásig utazni, mert nincs arra időm, hogy egész nap a sihuhun csücsüljek a MÁV hülyeségéből kifolyólag.
Akkor fogom szó szerint véve betartani majd a szabályokat, ha ők is betartják, hogy azt a szolgáltatást nyújtják, amit én pénzért cserébe igényeltem. Amit az első írt, az egyébként igaz, de csak egy elméleti ideális helyzetre. A valóság viszont nem egyenlő az elmélettel, ezt azért érdemes szem előtt tartani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!