Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A deák téren át lehet szállni...

A deák téren át lehet szállni a 2-es metróról a 3-asra egy darab vonaljeggyel? Vasárnap is van ellenőrzés vagy lehet bliccelni?

Figyelt kérdés
2013. márc. 16. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Át lehet szállni.

Van ellenőrzés.

De amúgy sem azért kell jegyet venni mert jön az ellenőr, hanem azért, mert elszállítják a segged A-ból B-be.

2013. márc. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen ezzel tisztában vagyok vagyok de 350 forintos vonaljegy mellet meg kell gondolni hogy lyukasztok vagy nem , és biztos vagyok benne hogyha olyan ésszerű árak lennének mint a volánbusznál (185 forint a diákjegy) akkor sokkal több ember megvenni mint így
2013. márc. 16. 19:05
 3/6 anonim ***** válasza:
15%

Át át lehet csak szabályszegés mivel külön két darab jegy kell a 2-es és 3-as metróra is.

És vannak ellenőrök vasárnap is.

2013. márc. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

"Át át lehet csak szabályszegés mivel külön két darab jegy kell a 2-es és 3-as metróra is. "


Kb 3 éve át lehet szállni a metrón a vonaljeggyel.


Kérdező:


Értem én a szokásos kifogást, de attól, hogy a boltban a Cadburry's csoki már 1200 forint pedig adhatnák 400-ért is, még nem indok arra, hogy ellopd. Ha sokallod, ne vedd igénybe a szolgáltatást. Ha kényelmes vagy akkor pedig fizess.

2013. márc. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tubarózsa ***** válasza:
70%

Szia!


Deák téren nem kell másik jegyet lyukasztani! Egy jeggyel tudsz utazni.


"Érvényes egy utazásra, átszállás és az utazás megszakítása nélkül a vonalak teljes hosszán az 1-299, 900-999, M1, M2, M3 vonalakon, valamint Budapest közigazgatási határán belül a H5, H6, H7, H8, H9 vonalakon. Az érvényesség időtartama alatt az M1, M2, M3 vonalak között átszállásra jogosít, de útmegszakításra és visszafelé utazásra nem használható. A jegyet az M1, M2, M3 vonalakon az utazás megkezdése előtt, a többi közlekedési eszközön a felszállás vagy a jármű elindulása után haladéktalanul kell érvényesíteni. Bélyegzős érvényesítés esetén a kezeléstől számított 60 percig, az éjszakai járatokon 120 percig jogosít utazásra. A jegyet ellenőrzéskor fel kell mutatni, és az ellenőrzést végző személy kérésére át kell adni."


ez van leírva a bkv honlapján valamint a vonaljegy hátuljára is rá van írva!


üdv 22N

2013. márc. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
78%

Persze igazságtalan, hogy baromi drága a BKV jegy, de sajnos nem lehet mit tenni ezügyben, mert utazni muszály, hogy az ember előrébb jusson, szemben a csokizabálással, ami viszont tényleg nem létszükséglet.


Én azt gondolom, hogy ne bliccelj, mert se te, sem az ellenőr nem jártok jól.

Viszont ha fizeted a büntetést balhézás nélkül, az legalább egy korrekt és elvárható viselkedés. De ha elkezdesz balhézni és még neked áll feljebb, akkor az csak azt bizonyítja, hogy egy suttyó, ingyenélő panelproli vagy, aki olyasvalamiről hiszi azt, hogy az neki úgy jár, mint a lélegzetvétel, ami valójában baromira nem jár neki (ingyen)!

2016. dec. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!