Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapestről Egerbe (EKF) hogy...

Budapestről Egerbe (EKF) hogy jutok el a legegyszerűbben?

Figyelt kérdés
Diák vagyok, es az Eszterházy Károly Főiskolára kell mennem.

2013. febr. 2. 17:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem is a vonatot válaszd! Még a posta Bhv is kényelmesebb, mint a busz!
2013. febr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyéni döntés, hogy kinek mi jobb, a vonatnak vannak az általános előnyei, hogy lehet rajta pisilni, mászkálni, elfér mindened (vagy nem).

Néhány éve még a minden fánál megállós vonat járt csak Eger és Bp között, azt utáltam, késett, sok volt a menetidő, Füzesabony után mindenhol 50 nénike meg cigány szállt fel-le, kb. az ember ölébe is beleültek, rágyújtottak....

Plusz Pesten a Keleti másik végére elmászni, felmászni a vonatra, Egerben pedig szintén a nem belvárosi állomásról vándorolni.

A mostanit még nem próbáltam, ezek már papíron 1:50 alatt mennek és csak ritkán állnak meg.

Én általában expressz busszal jártam, Pesten a fedett pályaudvaron fel, fűtött/légkondis buszon begubózni az ablak mellé, még wifi is van, Egerben belvárosban le, nem késik és 1:45 alatt ott van.

2013. febr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
45%

12. válaszolónak üzenem nem kötekkedésből, hogy a vonaton a fűtés okkal de sokkal hatékonyabb, mint a buszon. Amennyiben nincs fűtés az csakis a MÁV hibája, hogy nem sorozzák ki a hibás kocsit, későn kapcsolják be a fűtést, ennek 2 oka van: későn kap mozdonyt, vagy a másik, hogy a kalauz ba..a bekapcsolni a fűtést!


Személyes tapasztalat: buszon szinte mindig elviselhető a kabát, vonaton már sokszor a póló is elegendő!

2013. febr. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
45%
én már utaztam Egerbe ezekkel az új vonatokkal, megvettem az IC-re a helyjegyet (Budapesttől Egerig 175 Forint volt, tehát nagyon megéri), cserébe kényelmes, fülkés 1. osztályú vagonban utazhattam (ki volt írva, hogy 2. osztályként megy). Tehát van garantált ülőhely, és szerintem sokkal kényelmesebb, mint akármelyik busz :) a vonaton azt mondta a kalauz, hogy nyár végéig WIFI-t is beépítenek
2013. febr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
45%

A mai vonatok már biztos jobbak, most Pest környékén ingázok és itt a vasút veri a buszt (mondjuk késés szempontjából sz@r).

Régen az egri vonatok borzasztóak voltak, akkoriban kb. a legsz@rabb szerelvények jártak arra, nemhogy fűtés nem volt még az ablakot se lehetett bezárni, minden tiszta retek..

Mostanában át akarják szoktatni a népet vonatra, márpedig a vadiúj expresszbuszokkal csak kényelmes vonatok versenyezhetnek. Mondjuk pl. barátnőm a százéves, széteső, késő vonaton jobban szeretett járni, mint buszon.

2013. febr. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
45%
A mostani egri vonatok nagyon jók, ilyen kocsiba lehet utazni 2. osztályú jegy + 175 Forintért: [link] és az ülőhelyet is garantálják :)
2013. febr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!