Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Holnap ingyenes lesz a bkv?

Holnap ingyenes lesz a bkv?

Figyelt kérdés

2013. jan. 18. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
nem
2013. jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyelőre nem tűnik úgy.
2013. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne az?
2013. jan. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha rosszak lesznek az úutviszonyok, akkor sem lesznek nagy torlódások (melyek enyhítése volt a cél hétfőn az ingyenessèggel), hiszen a legtöbb ember el tudja halasztani szombati programjait - ellentétben a hétfővel, amikor muszáj volt dolgozni mennie mindenkinek.


Ezen kívül Budapest nagy részén szombat estig mindössze 5 cm havat prognosztizáltak, ami legfeljebb a hegyvidéki kerületekben okozhat fennakadást - míg hétfőn az egész város beállt, nem csak Buda.

2013. jan. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5. válaszoló, mert hétfőn ingyenes volt a hóhelyzet miatt...
2013. jan. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

Aki fővárosi annak 99%ba bérlete van.

1 mit érint akkor?

2 itt a volán mért nem ingyenes a hóhelyzet miatt?

3 mikor volt ingyen valaha a bkv?

4 Pont erre van lehetőség nyakunkon x milliárd államadósággal.

2013. jan. 19. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: nincs igazad, kb. a fővárosi utazások 55-60 %-a történik közösségi közkekedési eszközökkel. Ráadásul ezeknek az utasoknak sem mindegyike rendelkezik bérlettel: van, aki csak alkamanként, jeggyel utazik, van, aki eleve ingyen utazhat és vannak, akik potyáznak. Tehát a 99%-kal nagyon mellélőttél.


Január 14-én, hétfőn 8:45 órakor született döntés arról, hogy aznap éjfélig ingyenes lesz a BKK járatain az utazás. Az indoklás az volt, hogy így a jegyhez jutás nehézségei nem tartják vissza az autósokat attól, hogy leálljanak vagy el se induljanak autóikkal. Budán se autóval, se busszal nem lehetett közlekedni, Pesten viszont a sok lassan vánszorgó autó miatt nem tudtak elég gyorsan közlekedni a buszok. Összességében jó intézkedés lehetett volna, csak későn hozták meg: addigra már sokan be is értek a munkahelyükre, így a délutáni csúcsban már alig lett kisebb a forgalom.

2013. jan. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én fővárosi vagyok, de se nekem, se a páromnak nincs bérlete. Egy bérlet 10500 ft, a párom 20 perc sétára dolgozik, én hetente 1x járok dolgozni, a többi távmunkában megy, az 2 jegy. A boltok közel vannak, oda séta, a piac messze van, az is 2 jegy, de oda ritkán járunk. Jó időben meg bicajjal járunk. Nem érdemes bérletet venni.
2013. jan. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!