Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy BKV ellenőr megtéphet egy...

Egy BKV ellenőr megtéphet egy utast akinek nincs bérlete vagy jegye?

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 20:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
ez valami vicc?
2009. aug. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2009. aug. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
94%
egyértelmű a válasz: NEM... még akkor sem, ha valami suhancról van szó!!!!
2009. aug. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Leszállithat, de másra nincs joga. Verekedni egyáltalán nem.
2009. aug. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Joga van megbüntetni, joga van leszállítani a járműről, joga van rendőrt hívni, de nincs joga hozzá, hogy fizikailag bántalmazzon!


Ilyen esetben kérd meg a körülötted állókat, hogy tanúskodjanak és azonnal hívj rendőrt!!!

2009. aug. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
50%

Volt ilyen eset, hogy megtépett valakit egy ellenőr??

Adnék én neki a késemmel, nem lenne aztán olyan kemény gyerek.

2009. aug. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Fizikailag hozzd sem éhet, akkor se, ha nem akarsz leszállni. Rendőrt hívni joga van, de lefogni, ilyesmi nincs!
2009. aug. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ellenőrök azonosíthatósága és magatartása


Abban az esetben (...), ha a BKV Zrt. jegyellenőrzést végző bármely munkatársa megfelelő igazolvánnyal nem tudja intézkedése idején folyamatosan azonosítani magát, fényképet és azonosító számot tartalmazó igazolvánnyal nem rendelkezik, azt eltakarja, illetve az utas kérésére azonosító számát nem közli, az utasok tisztességes eljáráshoz való jogával összefüggő visszásságot okoz.


(...) A BKV Zrt. kétségtelenül jogosult ellenőrizni, hogy utasai eleget tettek-e előzetes jegy/bérlet-vásárlási kötelezettségüknek, és amennyiben az ellenőrök azt állapítják meg, hogy az utas megfelelő menetjegy, vagy bérlet nélkül utazik, jogosult a pótdíjazási eljárást megindítani. A jegyellenőrzés során a BKV Zrt. munkatársainak feladata az utazási jogosultság ellenőrzésére, és adott esetben a pótdíjazás megindítására van hatásköre. Nyomatékosan szeretném azonban felhívni a figyelmet arra, hogy az utasok emberi méltósághoz fűződő jogát sérti, ha a BKV Zrt. jegyellenőrzést végző munkatársa az utas magatartását - jogszerűségétől függetlenül -, illetve menetjegyének hiányát kifogásolható hangnemben minősíti, vagy az utasokkal szemben más, őt megalázó módon viselkedik. (...) Még az ellenőrzés és a pótdíjazás lehetősége sem jelenti azt, hogy az e feladatot ellátó személyek hatósági jogkört gyakorolnak, hiszen a szolgáltató BKV Zrt. is ugyanolyan magánfél a szóban forgó szerződések tekintetében, mint a szolgáltatását igénybe vevő utasa. (...) ...magánjogi jogalanyok hatósági jogkört nem gyakorolhatnak

2009. aug. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Hozzá sem érhet! Max felszólíthatja, hogy szálljon le, ha nem engedelmeskedik, akkor rendőrt hívhat és kész!
2009. szept. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
66%

A válasz: EGYÉRTELMŰEN IGEN!!!



A jutalma az ellenőrnek azonnali elbocsátás, a tied pedig egy megfizethető ügyvéddel is 10-20 millió forint kártérítés a BKV-tól.


Konkluzió:



Elég könnyű pénzszerzési lehetőség, hiszen a műveletlen (általában 8 általános vagy szakmunkás végzettségű) ellenőr fel se fogja, hogy a hatalma egész addig terjed, hogy leszólíthat a villamoson (bár a zaklatás paragrafusát már ez is kimeríti, de az nehezen lenyomható bármelyik bíró torkán. Mostanában elég sok túlkapásról hallani a médiában, legyen szó akár rendőri, akár biztonságiőri, akár jegyellenőri túlkapásról. Elküldheted a k*rva annyába, akkor se nyúlhat hozzád, de hozzád fog nyúlni, és onnantól nyert ügyed van.



A fent írtakat tapasztalatból tudom; 1,5 év pereskedés, kb 600ezer HUF befektetés (ügyvéd, tárgyalás, stb) után 12,5 millió HUF kártérítésből most van egy belvárosi lakásom.



A fenti eset alkalmával volt bérletem, csak otthon hagytam a tárcám (így személyi se volt nálam), de azóta nem veszek bérletet, mert le kéne lassan cserélnem az autóm, és várom a megfelelő alkalmat, hogy kifizesse nekem ezt is a BKV.

2009. szept. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!