Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ilyenkor fel lehet szállni a...

Ilyenkor fel lehet szállni a buszra bérlettel? Ti felszoktatok?

Figyelt kérdés
Amikor a buszpályaudvaron áll a busz, nyitva az ajtó, de a sofőr nincs ott. Már többen ülnek a buszon. Te felszállsz, ha bérletes vagy, vagy megvárod, míg visszaér a sofőr?
2013. jan. 12. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én olyankor megvárom a sofőrt.

Egyszer volt hogy beállt a busz, páran felszálltak és utána egy kis időre elment a sofőr mert még volt idő az indulásig.

Észrevette hogy voltak akik felszálltak mielőtt visszaért volna és szólt, hogy azok jöjjenek előre és mutassák fel a bérletet.

2013. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 MrPifta ***** válasza:
100%
persze hogy fel lehet. Ha a sofőr azt akarná, hogy ne szálljanak fel, akkor bezárná a buszt.
2013. jan. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy fel lehet.

Ha kéri, a jegyedet, vagy a bérletedet, akkor megmutatod és kész. Nem azért csinálod ezt, hogy közben kifigyeled a sofőrt és akkor mész oda, amikor nem a buszon van.

2013. jan. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Ilyenkor a normális utazóközönség megvárja a sofőrt, és felszáll a sofőr, és utána az utasok. De ha pl. esik az eső akkor fel szoktak azért szállni.

De ha fel is szálsz és egyedül vagy, maradj ott az első ajtó környékén, aztán amikor felszáll bemutatod a bérletet, aztán elülsz onnan ha elakarsz.

2013. jan. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. jan. 12. 17:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Én általában felszállok, Budapesten az elsőajtózós vonalakon ráadásul utólag sem szokták a buszvezetők kérni a bérletek felmutatását. Vidéken meg előrefáradok magamtól, amint visszatér a sofőr.
2013. jan. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 makeleletomi válasza:
Ha van bérleted nem mindegy??????????????
2013. jan. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Valamelyik sofőr leellenőrzi, hogy minden rendben van-e (diákigazolvány, igazolólap, bérlet). Plusz nekem ilyenkor olyan érzésem van, mintha megszegnék valamilyen szabályt... De ha mások is csinálják, akkor megnyugodtam.
2013. jan. 17. 08:21
 9/9 A kérdező kommentje:
Főleg távolsági járatokon ellenőrzik.
2013. jan. 17. 08:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!